< sekcia Slovensko

SHMÚ otvorí v piatok a sobotu svoje brány verejnosti

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Erika Ďurčová

Návštevníkov čakajú ukážky meraní aj odborné prednášky zamerané na meteorológiu, hydrológiu, klimatológiu i monitorovanie kvality ovzdušia a vody.

Bratislava 22. marca (TASR) - V piatok a sobotu (23.3.) môže verejnosť navštíviť pracoviská Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) vo viacerých slovenských mestách. Návštevníkov čakajú ukážky meraní aj odborné prednášky zamerané na meteorológiu, hydrológiu, klimatológiu i monitorovanie kvality ovzdušia a vody. V Hurbanove si môžu pozrieť aj meteorologickú záhradu.

V piatok od 9. do 16. h budú pre verejnosť otvorené regionálne pracoviská v Banskej Bystrici, Košiciach a Žiline, ako aj Aerologické a radiačné centrum Poprad - Gánovce. V sobotu môžu návštevníci od 10. do 15. h zavítať do sídla SHMÚ na bratislavskej Kolibe aj meteorologických staníc Dudince, Hurbanovo, Lomnický štít, Liesek, Štrbské pleso, Telgárt, Tisinec a Trebišov - Milhostov. K dispozícii budú aj letiská Lučenec - Boľkovce, Kamenica nad Cirochou, Nitra - Janíkovce a Prievidza.

Deň otvorených dverí SHMÚ organizuje pri príležitosti Svetového dňa vody (22. 3.) a Svetového meteorologického dňa (23. 3.). Viac informácií verejnosť nájde na stránke shmu.sk/DOD alebo na sociálnej sieti.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.