< sekcia Slovensko

Meteorológovia: Štvrtok bol najteplejší januárový deň, ale ochladí sa

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Mrazivé počasie meteorológovia očakávajú aj počas piatkovej noci. Na strednom a východnom Slovensku vtedy môže teplota klesnúť až na mínus 17 stupňov Celzia.

Bratislava 17. januára (TASR) - Sedemnásty január bol zatiaľ najteplejším dňom v roku 2019. Na sociálnej sieti o tom informoval Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). Podľa predpovedí meteorológov bol však na dohľadné obdobie posledným teplým dňom. Od piatka totiž očakávajú ochladenie.

"Najmä na juhozápade, ale aj v okolí Tatier bolo veľmi teplo, v Hurbanove až takmer 12 stupňov Celzia," priblížil SHMÚ. Teplé počasie však ani vo štvrtok nebolo na celom Slovensku. "V dolinách a kotlinách stredného a východného Slovenska miestami prevládalo inverzné počasie s hmlou alebo nízkou oblačnosťou, na niektorých staniciach aj s celodenným mrazom," dodal ústav.

Mrazivé počasie meteorológovia očakávajú aj počas piatkovej (18.1.) noci. Na strednom a východnom Slovensku vtedy môže teplota klesnúť až na mínus 17 stupňov Celzia. Vydali preto výstrahu, ktorá platí až do sobotňajšieho (19.1.) rána.

Meteorologická výstraha na piatok 18. januára.
Foto: SHMÚ

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.