Slovensko

SKOK nepodporí deklaráciu za rodinu, pretože ide proti ústave a rozumu

TASR, 19. februára 2016 15:44

Deklaráciu s názvom Hlas za rodinu predstavili zástupcovia Aliancie za rodinu vo štvrtok. Predseda aliancie Anton Chromík vysvetlil, že ich snahou je, aby boli zvolení poslanci hlasom pre rodiny.

Juraj Miškov (na snímke uprostred) Foto: TASR/Michal Svítok
Bratislava 19. februára (TASR) – Mimoparlamentná strana Skok! kritizuje tohtotýždňovú prorodinnú deklaráciu Aliancie za rodinu (AZR), ako aj strany, ktorých predstavitelia ju podporili. V dnešnej tlačovej správe vysvetlila, prečo sa k výzve nemôže pridať.

Predseda liberálnej strany Juraj Miškov nadobudol presvedčenie, že je v rozpore s ústavou aj zákonmi. Vyhlásil, že je znechutený z iniciatívy, ako aj z toho, "z koľkých strán sa vykľuli len ideologické klony KDH". Deklarácia ide podľa neho proti rozumu.

"Žiaden moderný a rozumný človek nemôže voliť strany, ktoré sa zaviažu podporiť výzvu, podľa ktorej majú byť štátni úradníci vyberaní ideologicky, len ak sú ich myšlienky v súlade s názormi Aliancie za rodinu," kritizoval Miškov.

Strana Skok! pripomenula, že výzvu do dnešného dňa podporilo najviac kandidátov zo strán #Sieť (27), KDH (23), OĽaNO – NOVA (22), SNS (2) a TIP (1). V deklarácii sa podľa strany politici zaväzujú porušovať platné zákony o verejnej službe, vrátane ústavy, podľa ktorej sa Slovensko neviaže na žiadnu ideológiu, ani náboženstvo.

Aj napriek tomu sa zaviazali, napríklad, využívať svoj vplyv po voľbách na to, aby na Ministerstvo práce boli zamestnávaní len ľudia, ktorí budú presadzovať hodnoty deklarácie, a teda aj samotnej Aliancie za rodinu, argumentuje Skok!. Zároveň sa zaviazali hlasovať proti opatreniam, ktoré by uľahčovali matkám detí do troch rokov privyrábať si popri materskej, doplnila mimoparlamentná strana.

"Neprekvapuje ma, že pre KDH je naša ústava len trhacím kalendárom. Som ale šokovaný, koľko poslancov Siete a OĽaNO nepozná zákony a ústavu a pokojne podpíše výzvu, ktorá je s nimi v rozpore a ide v skutočnosti proti ľuďom a mladým rodinám," mieni člen strany SKOK! Martin Chren.

Deklaráciu s názvom Hlas za rodinu predstavili zástupcovia Aliancie za rodinu vo štvrtok (18.2.). Predseda aliancie Anton Chromík vysvetlil, že ich snahou je, aby boli zvolení poslanci hlasom pre rodiny.

Podporou 18-bodovej deklarácie sa kandidáti okrem iného zaviažu, že budú po zvolení za poslancov NR SR hlasovať za všetky dobré a vhodné opatrenia k tomu, aby si rodiny mohli dovoliť viac detí, podporia novelu Ústavy SR o práve detí na otca a mamu pri adopciách, budú hlasovať vždy proti zneužívaniu žien formou prenájmu maternice a podporia zvýšenie rodičovského príspevku pre rodičov, ktorí sa starajú o viac detí.

Taktiež, že podporí daňové zvýhodnenie rodín s troma a viac deťmi, bude proti zákonom a medzinárodným zmluvám, ktoré by oddeľovali rod od pohlavia či zavádzali viac rodov, ako je mužský a ženský, bude hlasovať proti podpore LGBTI ideologickej propagandy zo štátneho rozpočtu a podporí silný mediálny zákon, ktorý bude chrániť hodnoty rodiny, manželstva a jeho stability a chrániť deti a mládež pred nevhodným obsahom v televízii či rozhlase.

Prečítajte si aj:

18. februára 2016 16:33

K Deklarácii za rodinu sa hlási #Sieť, SNS, KDH, OĽaNO aj SMK
Podporou deklarácie z dielne Aliancie za rodinu sa kandidáti okrem iného zaviažu, že budú po zvolení za poslancov NR SR hlasovať za opatrenia k tomu, aby si rodiny mohli dovoliť viac detí.

sk
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 13:07

Geológovia sprístupňujú verejnosti zaujímavosti svojho sveta
Podľa geológa Alexandra Nagya je najpopulárnejšie ryžovanie zlata, drvenie hornín a to, ako sa určuje pevnosť podložia. Najmä deti lákajú zaujímavé kamene.

sk
dnes 11:53

KDH: Nemecké voľby budú pre smerovanie Európy rozhodujúce
Kresťanskí demokrati veria, že v Nemecku vznikne po voľbách silná a proeurópska vláda.

sk
dnes 9:51

Na severe čakajte výdatné zrážky, na Orave hrozia aj povodne
Na severnej hranici Oravy, Liptova a Spiša, v okresoch Námestovo, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad a Kežmarok môže v priebehu dňa spadnúť 35 až 45 mm zrážok.

sk

Téma TASRPoužívaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac