Slovensko

Školy sa môžu prihlásiť do projektu Vedomostné ostrovy

TASR, 14. septembra 2017 10:53

Katarína Mariňáková z Nadácie VW SK uviedla, že vedomostné ostrovy sú projektom, ktorým chceme podporiť inovatívne formy vzdelávania na základných školách a sprístupniť ich všetkým žiakom.

Projekt Vedomostné ostrovy. Ilustračná snímka.
Foto: Instagram
Bratislava 14. septembra (TASR) – Základné školy sa môžu prihlásiť do projektu Nadácie Volkswagen Slovakia (VW SK) s názvom Vedomostné ostrovy. Sto škôl získa interaktívny kiosk s aplikáciou animovaného ostrova, ktorý bude žiakom slúžiť ako zdroj vedomostí z rôznych oblastí.

"Vedomostné ostrovy sú projektom, ktorým chceme podporiť inovatívne formy vzdelávania na základných školách a sprístupniť ich všetkým žiakom. Cieľom je zároveň naučiť žiakov spájať teoretické poznatky s praxou a usmerniť ich pri výbere strednej školy," uviedla Katarína Mariňáková z Nadácie VW SK.

Súčasťou aplikácie sú interaktívne úlohy z oblasti techniky, nemeckého jazyka, ekológie a fyziky. Druhou časťou sú digitálne učebnice a kariérne poradenstvo. Žiaci okrem toho získajú na základe špeciálneho testu aj odporúčanie na výber strednej školy.

Školy sa môžu prihlasovať do 16. októbra. Na projekte Vedomostné ostrovy Nadácia VW SK spolupracuje s Agentúrou pre vzdelanie a vedu SEA.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 10:51

B. GRÖHLING: Na zníženie počtu VŠ potrebujeme zmeniť ich financovanie
Poslanec upozornil na mnohé nedostatky školstva, aj na to, že v akreditačnej komisii sedia ľudia priamo prepojení na vysoké školy, a preto sa udeľuje akreditácia školám, ktoré by ju dostať nemali.

sk
dnes 10:24

Kotlebovci chcú zákonom zriadiť domobranu
Chcú tak zabezpečiť vyššiu úroveň ochrany života, zdravia a majetku obyvateľov SR a tiež ochrany verejného poriadku.

sk
dnes 9:24

DNES NÁS ČAKÁ: Premiér Fico bude rokovať so šéfom britskej diplomacie
Relácia Diár vám prináša informácie o tom, čo nás dnes čaká.

sk

Téma TASRPoužívaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac