< sekcia Slovensko

Slovákov v zahraničí láka práca pre prezidenta či Zastúpenie EK v SR

Ilustračná snímka Foto: TASR/Dano Veselský

V biznis sektore boli najžiadanejšie príležitosti v US Steel Košice, Neulogy Ventures, Crowdberry a Forbes.

Bratislava 28. novembra (TASR) - Mladí Slováci žijúci v zahraničí majú záujem pracovať pre slovenský verejný sektor. Dokonca je to pre nich atraktívnejšie než práca pre súkromné firmy. Ukazujú to štatistiky neziskovej organizácie LEAF.

Po návrate domov by ich najviac lákala práca pre Kanceláriu prezidenta SR. Medzi žiadané patria aj práce pre Zastúpenie EK na Slovensku či ministerstvo hospodárstva. Radi by sa angažovali aj v Transparency International. Uviedla to Jana Trnovská z programu Slovak Professionals Abroad, ide o jeden z programov LEAF.

V biznis sektore boli najžiadanejšie príležitosti v US Steel Košice, Neulogy Ventures, Crowdberry a Forbes. "Menej populárnymi sú, žiaľ, technické pozície a príležitosti v regiónoch mimo Bratislavy," povedala Trnovská.

LEAF sa s iniciatívami na Slovensku doteraz podarilo prepojiť 300 Slovákov v zahraničí. "V súčasnosti približne 50 ľudí, ktorí prešli naším programom, žije a pracuje na Slovensku," vysvetlila Trnovská s tým, že väčšina z nich je spokojná. Neziskovka sa snaží prinášať nadštandardné príležitosti, ktoré vedia konkurovať ponukám v zahraničí.

Slovak Professionals Abroad Program už šiesty rok pripravuje spolu s partnerskými organizáciami ponuku stáží a pracovných príležitostí určených pre Slovákov v zahraničí. "Tento rok sa nám podarilo vďaka viac ako 60 partnerom vytvoriť viac ako 90 atraktívnych pracovných príležitostí," dodala Trnovská.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.