< sekcia Slovensko

Slovenskí a českí kadeti absolvovali na Lešti poľný výcvik

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Dušan Hein

Výcvik absolvovalo 142 kadetov Akadémie ozbrojených síl M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši a desať kadetov z Univerzity obrany v Brne.

Lešť 11. augusta (TASR) - Kadeti Akadémie ozbrojených síl generála M. R. Štefánika a Univerzity obrany v Brne absolvovali v uplynulých dňoch v priestoroch Centra výcviku Lešť poľný výcvik. Celkovo 152 študentov si v praxi precvičilo vedomosti z oblasti taktickej, streleckej, ženijnej, ako aj topografickej prípravy.

„Výcvik na Lešti bol už druhý rok nielen v réžii akadémie, ale šiesti inštruktori z Ozbrojených síl Slovenskej republiky ho obohatili aj o poznatky z praxe," uviedol pre TASR prorektor akadémie pre vojenské veci Ľubomír Matta. Podľa neho sa táto forma praktickej prípravy osvedčila a je to možnosť, ako môžu kadeti získať poznatky od vojakov z plnenia úloh v rámci domáceho, ale aj medzinárodného krízového manažmentu.

Výcvik absolvovalo 142 kadetov Akadémie ozbrojených síl M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši a desať kadetov z Univerzity obrany v Brne. Praktické cvičenia sú súčasťou vojenského programu kadetov, ktorý prebieha súčasne s vybraným študijným programom a zároveň je podmienkou pre úspešné absolvovanie vysokoškolského štúdia.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.