TERAZ Slovensko Navi
Slovensko

SME: Podvodníci lákajú peniaze od firiem cez šéfov mobil

TASR, 24. januára 2013 9:35

Službu falošných e-mailov, ktorú na internete ponúka viacero stránok, objavili aj slovenskí podvodníci.

Bratislava 24. januára (TASR) - Stačí na to desať sekúnd a podvodník rozošle správu z e-mailovej adresy, ktorá bude vyzerať na nerozoznanie od vašej.
Foto: SME

Službu falošných e-mailov, ktorú na internete ponúka viacero stránok, objavili aj slovenskí podvodníci. Účtovníci najmenej v šiestich firmách dostali v posledných dňoch e-mail od svojho šéfa, aby okamžite uhradili faktúru na 47.000 eur za právne služby. Vo viacerých prípadoch dostali od šéfa súčasne aj textovú správu na mobil. Obe správy však boli falošné a podvodníci sa spoliehali na dôverčivých účtovníkov, ktorí príkaz nadriadeného bez váhania poslúchnu. "Vždy to boli väčšie firmy, ktoré majú viac oddelení a na účte dosť peňazí", hovorí právnik Dušan Pohovej.

Práve na jeho kanceláriu faktúry podvodníci vystavujú, číslo účtu však pozmenia. Pohovej preto podal na polícii trestné oznámenie pre podozrenie z podvodu a poškodzovania dobrého mena. Keďže firmy neboli iba z Bratislavy, polícia v stredu 23. januára nevedela povedať, v koľkých prípadoch sa páchatelia o podvod pokúsili. Pohovej tvrdí, že minimálne v jednom prípade uspeli a účtovník peniaze previedol. Upozornil na to denník SME na prvej a štvrtej strane v článkoch "Šéfov mobil kryje podvod" a "Podvodníci objavili šéfov mobil".
Zdielať článok na Facebook

Kľúčové slová

Najnovšie články v rubrike

dnes 14:40

Katarínska snehová nádielka: Vieme predpovedať počasie na Vianoce?
Do Vianoc ostáva ešte necelý mesiac, ale zima už dnes niekde ukázala svoju moc. video

sk
dnes 14:15

HRUŠOVSKÝ: Post predsedu parlamentu nemusí byť Pellegriniho posledný
Hoci Smer nerokoval s KDH o podpore svojich kandidátov, Hrušovský zvažuje, že Pellegriniho na post predsedu NR SR podporí. Zdržanlivejší je v prípade kandidatúry Miroslava Číža na funkciu podpredsedu. video

sk
dnes 14:12

Laššáková otvorila schôdzu parlamentu, plénum si zvolí nového predsedu
Po vyriešení personálnych otázok čaká na poslancov viac ako stobodový program.

sk

Najčítanejšie Slovensko

Téma TASR