< sekcia Slovensko

Štátny tajomník Lukáš Parízek prijal novú veľvyslankyňu Rakúska

Na snímke štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek. Foto: TASR - Pavol Zachar

Partneri podčiarkli vzájomnú prepojenosť ekonomík, keď Rakúsko je druhý najväčší investor na Slovensku.

Bratislava 18. marca (TASR) - Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Lukáš Parízek prijal dnes (18. marca 2019) novú veľvyslankyňu Rakúskej republiky na Slovensku Margit Bruck-Friedrichovú v súvislosti s jej začínajúcou sa misiou.

Obaja partneri konštatovali veľmi dobrú úroveň bilaterálnych vzťahov, čo potvrdzujú intenzívne kontakty predstaviteľov oboch štátov v ostatnom období. Ďalšie plánované dvojstranné aktivity i podujatia V4+Rakúsko sú dôkazom, že uvedený trend chcú obe strany udržať. "Rakúsko je pre nás blízkym susedom nielen z hľadiska dvojstranných vzťahov, ale aj partnerom, s ktorým zdieľame mnohé postoje v európskych a multilaterálnych otázkach," uviedol štátny tajomník.

Partneri podčiarkli vzájomnú prepojenosť ekonomík, keď Rakúsko je druhý najväčší investor na Slovensku.

Posilňovanie ekonomických väzieb, zlepšovanie infraštruktúrnych prepojení a cezhraničná spolupráca zostávajú kľúčovými agendami vzájomných vzťahov. Toto sú oblasti, ktorým sa chce prioritne venovať aj rakúska veľvyslankyňa. "Je potrebné sa sústrediť na udržateľné ciele a nie len na jednorazové príležitosti a úspechy," dodala Margit Bruck-Friedrichová.

Lukáš Parízek  informoval o prioritách a pripravovaných aktivitách slovenského predsedníctva v OBSE. Ocenil skúsenosti a poznatky, ktoré Slovensko získalo od Rakúska z jeho nedávneho predsedníctva v roku 2017 a spoluprácu v rámci predsedníckej Trojky OBSE.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.