Slovensko

Študenti dostanú rady, ako sa zamestnať vo finančnom sektore

TASR, 5. mája 2013 9:58

Na panelovej diskusii, ktorú organizuje občianske združenie Manageria, sa v pondelok 6. mája predstavia pred študentmi piati mladí zástupcovia veľkých finančných spoločností na Slovensku.

Ilustračné foto Foto: TASR/Štefan Puškáš
Bratislava 5. mája (TASR) – Študentom, ktorí majú záujem pracovať v oblasti financií, budú o možnostiach a podmienkach kariéry vo finančnom sektore radiť tí, ktorí majú už prvé skúsenosti za sebou. Na panelovej diskusii, ktorú organizuje občianske združenie Manageria, sa v pondelok 6. mája predstavia pred študentmi piati mladí zástupcovia veľkých finančných spoločností na Slovensku.

Panelová diskusia sa uskutoční o 18.30 h na Fakulte managementu (FM) Univerzity Komenského (UK). "Naším zámerom je ukázať, čo študentov pri kariére v danej oblasti financií čaká hneď po škole, poskytnúť rady, na základe ktorých by sa mohli rozhodnúť, na ktorú oblasť sa zamerať a ako sa vôbec dostať k pracovným ponukám v tomto sektore," uviedol Sergej Danilov z OZ Manageria. "Práve preto sme vybrali diskutérov, ktorí majú ešte v čerstvej pamäti, čím si prešli pri hľadaní práce vo financiách." Dodal, že medzi tými, ktorí sa so študentmi podelia o svoje skúsenosti, budú ľudia pracujúci v oblasti private banking, M&A, audit, corporate finance a banking.

Jedným z účastníkov panelovej diskusie bude Karol Balco, ktorý pracuje v nadnárodnej spoločnosti zaoberajúcej sa fúziami a akvizíciami. Balcovou ambíciou je oboznámiť študentov s tým, čo môžu po škole robiť v rámci finančných kariérnych ciest, aké prístupy sú pri získavaní práce správne a aké očakávania zasa potenciálnych zamestnávateľov môžu odradiť. "Vo všeobecnosti môžeme študentom odporúčať, aby svoje šance uplatniť sa na pracovnom trhu zvýšili tým, že budú čo najviac rozvíjať svoje zručnosti a vedomosti aj nad rámec školského vyučovania, či už prostredníctvom kurzov, alebo rôznych projektových súťaží," uviedol Balco.


Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 18:07

ŠÚ SR: V SR vlani žilo viac ako 5,4 milióna ľudí, viac žien ako mužov
Odhaduje sa, že od roku 2025 by mala početnosť slovenskej populácie začať klesať.

sk
dnes 16:26

Slovenskí a maďarskí potápači precvičovali trhacie práce pod vodou
Praktický výcvik v potápaní mal nielen zdokonaliť potápačské zručnosti cvičiacich, ale ich aj pripraviť na prípadnú nutnosť ničenia lodí a tiež objektov a stavieb na vodnej prekážke

sk
dnes 15:01

SNS sa chystá predstaviť novelu zákona o politických stranách na jeseň
Zákon by mal riešiť aj to, aby predstavitelia strany, ktorá bola raz zrušená, nemohli pod inou značkou kandidovať opäť.

sk

Najčítanejšie Slovensko

Téma TASRPoužívaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac