< sekcia Slovensko

Š. Harabin sa v súdnej sieni hádal s predsedom senátu NS SR

Štefan Harabin, archívna snímka. Foto: TASR/Jakub Kotian

Následné bolo verejné zasadnutie prerušené.

Bratislava 13. júna (TASR) - Počas odvolacieho konania v prípade šiestich mafiánskych vrážd, kde figuroval ako hlavný obžalovaný Róbert Lališ, alias Kýbel, došlo k ostrej hádke člena senátu Štefana Harabina s predsedom senátu Najvyššieho súdu (NS) SR Pavlom Farkašom.

Následné bolo verejné zasadnutie prerušené. "Predseda senátu hmlisto v utorok zaprotokoloval výpoveď obžalovaného Alojza Kromku. Ja som ho na nič nenavádzal, len som sa ho opýtal, či namieta nezákonnosť senátu," zdôraznil Harabin.

Harabin už v utorok (12.6.) netradičným spôsobom za prítomnosti médií a verejnosti v súdnej sieni vyhlásil, že senát, ktorý rozhoduje vo veci, je nezákonný a podal viacero trestných oznámení, a to na predsedníčku NS SR, senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), senát NS SR a prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

"Vytvára sa procesná prekážka," vyhlásil Harabin. Tento člen trojčlenného senátu NS SR žiadal, aby sa k jeho názoru vyjadrili všetky procesné strany.

"Žiadam, aby sa všetky procesné strany vyjadrili k procesnej otázke, či som vložil obžalovanému otázku do úst alebo nie," zdôraznil zvýšeným hlasom Harabin a žiadal, aby sa k tomu vyjadrili dokonca aj všetci členovia početnej eskorty - kukláči zo Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS).

"Pretože tu klamete a využívate to, že sa nenahráva verejné zasadnutie," povedal mimo iného Harabin a obviňoval Farkaša, že porušuje zákon.