< sekcia Slovensko

POZOR: Z trhu sťahujú Theraflu Forte,môže mať v sebe cudzorodé častice

Ilustračné foto Foto: TASR

Theraflu Forte sa používa na krátkodobú úľavu od príznakov prechladnutia, zimnice a chrípky.

Bratislava 18. októbra (TASR) - Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sťahuje z trhu niektoré šarže lieku Theraflu Forte. Môže v sebe obsahovať cudzorodé častice.

Ide o šarže s číslom 7FW0108, 7FW0194, 7FW0107, informuje ŠÚKL na webe. Theraflu Forte sa používa na krátkodobú úľavu od príznakov prechladnutia, zimnice a chrípky. Určený je pre dospelých, starších pacientov a dospievajúcich starších ako 16 rokov.

Stanovisko výrobcu

Počas pravidelnej kontroly výrobného procesu a kvality výrobkov bola zistená potenciálna prítomnosť malých neorganických častíc (
Spoločnosť GSK Consumer Healthcare na základe uskutočneného medicínskeho posudku verí, že potenciálna prítomnosť malých neorganických častíc nepredstavuje bezpečnostné riziko v dotknutých šaržách Theraflu Forte a že táto skutočnosť nemá nežiaduci vplyv na celkový bezpečnostný profil prípravku.

Spokojnosť pacientov a vysoká kvalita našich prípravkov sú pre nás prioritou, a preto sme sa so štátnym regulačným úradom dohodli na preventívnom stiahnutí dotknutých šarží prípravku z úrovni lekární a distribútorov.
Ostatné prípravky značky Theraflu – horúci nápoj Theraflu prechladnutie a chrípka a Theraflu tvrdé kapsuly 500 mg/100 mg/6,1 mg - môžu zákazníci naďalej užívať k ochrane svojho zdravia.

Spoločnosť GSK Consumer Healthcare venuje intenzívne úsilie k obnoveniu dodávok prípravku Theraflu Forte.

V prípade dotazov alebo obáv môžu zákazníci kontaktovať GSK Consumer Healthcare na telefónnom čísle +420 222 001 111 alebo emailom na: cz.info@gsk.com


Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.