< sekcia Slovensko

Univerzitu tretieho veku UK absolvovalo 364 študentov

UK, archívna snímka. Foto: TASR/Martin Baumann

Univerzita tretieho veku na UK bola založená v roku 1990, od októbra toho roku začala svoju činnosť pre prvých 235 záujemcov.

Bratislava 14. júna (TASR) – V akademickom roku 2017/2018 skončilo na Univerzite tretieho veku Univerzity Komenského (UK) v Bratislave 364 študentov, z toho 317 žien, vo štvrtok má promócie 177 z nich.

"Priamo v Bratislave ukončilo v tomto roku Univerzitu tretieho veku 329 študentov, z toho 291 žien," informovala Lenka Miller z oddelenia vzťahov s verejnosťou UK. Vo štvrtok sa uskutočnili promócie absolventov Právnickej fakulty, Prírodovedeckej fakulty, Fakulty telesnej výchovy a športu, Pedagogickej fakulty, Fakulty matematiky, fyziky a informatiky, Evanjelickej bohosloveckej fakulty a Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty UK. Promócia o 14. h bude pre absolventov študijných odborov Filozofickej fakulty UK.

Na Jesseniovej lekárskej fakulte UK v Martine budú promócie 29. júna. Štúdium tu skončí 35 absolventov, ktorí ukončili štúdium v odbore všeobecná medicína a starostlivosť o seniorov.

Univerzita tretieho veku na UK bola založená v roku 1990, od októbra toho roku začala svoju činnosť pre prvých 235 záujemcov. Na jej programoch participujú učitelia a vedeckí pracovníci z fakúlt UK, ako aj odborníci z praxe v spolupráci s Ekonomickou univerzitou a Fakultou architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a Slovenskou poľnohospodárskou univerzitou v Nitre. Poslucháči majú možnosť študovať viac ako 35 študijných odborov.

Poslucháčmi Univerzity tretieho veku sa môžu stať ľudia starší ako 50 rokov, ktorí majú ukončené úplné stredoškolské vzdelanie s maturitou. Po ukončení trojročného štúdia je absolventom štúdia slávnostne odovzdané osvedčenie zo záujmového štúdia na univerzite.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.