Streda 20. marec 2019  Deň jarnej rovnodennostiMeniny má Meniny má Víťazoslav a Klaudius
< sekcia Slovensko

V nedeľu môže Slovensko zasiahnuť silný vietor

Ilustračné foto Foto: TASR/Adriana Antošková

Meteorológovia Slovenského hydrometeorologického ústavu vydali výstrahy prvého a druhé stupňa.

Bratislava 10. marca (TASR) - Takmer celé územie Slovenska môže zasiahnuť v nedeľu (11.3.) silný vietor. Jeho rýchlosť môže miestami v nárazoch dosiahnuť až 30 m/s. Na tento jav upozorňujú meteorológovia Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) výstrahami prvého a druhého stupňa.

Ich varovanie sa nevzťahuje iba na juh stredného Slovenska. V regiónoch Orava, Kysuce, Liptov, Turiec, Horehronie, Gemer a Spiš bude výstraha druhého stupňa platiť v nedeľu od 10.00 h do 23.00 h. Rýchlosť vetra môže v týchto oblastiach na hrebeňoch hôr dosiahnuť krátkodobo 20 až 30 m/s. "Táto rýchlosť predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd vysoká," upozorňujú meteorológovia.

Pre ostatné územie Slovenska bude v nedeľu platiť výstraha najnižšieho stupňa. Na západe krajiny bude platiť od 8.00 h do 18.00 h, na východe Slovenska od 10.27 h do 22.00 h. Vietor v týchto regiónoch by nemal presiahnuť rýchlosť 25 m/s.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.