< sekcia Slovensko

V prevádzke je už len niekoľko sezónnych kúpalísk

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Milan Drozd

Zákaz prevádzky pre nevyhovujúcu kvalitu vody vydal Regionálny úrad verejného zdravotníctva Levice pre plavecký a rodinný bazén na kúpalisku Santovka Wellness.

Bratislava 14. septembra (TASR) – V súčasnosti má povolenie na prevádzku 64 umelých kúpalísk. Na Slovensku je tak v prevádzke 242 bazénov. V takmer všetkých okresoch došlo k postupnému ukončovaniu prevádzok sezónnych kúpalísk a bazénov. Informoval o tom Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

"V tomto týždni naďalej dochádzalo k ukončovaniu prevádzky umelých aj prírodných kúpalísk," uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Zákaz prevádzky pre nevyhovujúcu kvalitu vody vydal Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) Levice pre plavecký a rodinný bazén na kúpalisku Santovka Wellness. Voda nie je vhodná na kúpanie zo zdravotných dôvodov ani na Počúvadlianskom jazere.

Hygienici neodporúčajú deťom, alergikom a osobám s oslabeným imunitným systémom pobyt vo vode na Plážovom kúpalisku Jazero v Košiciach.

Aktuálne informácie o stave sledovaných prírodných a umelých kúpalísk na Slovensku možno nájsť na webovej stránke ÚVZ SR www.uvzsr.sk a na stránkach regionálnych úradov verejného zdravotníctva.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.