< sekcia Slovensko

Vašečka ostáva členom KDH, vlastnú stranu sa založiť nechystá

Na archívnej snímke opozičný poslanec Richard Vašečka. Foto: TASR - Martin Baumann

Odmietol aj podpredsednícku stoličku v strane, ktorú mu navrhol Hlina.

Ružomberok 17. marca (TASR) - Neúspešný kandidát na predsedu KDH Richard Vašečka sa nechystá odísť z hnutia. Naďalej zostáva členom KDH. Vylúčil, že by sa chystal založiť si vlastnú stranu.

Vašečka priznal, že jeho predstava o smerovaní strany je odlišná ako predstava súčasného predsedu. „Uvidíme, či sa tieto predstavy budú dať zladiť. Som však ochotný prehodnotiť veci, so súčasným vedením si sadneme a budeme sa o tom rozprávať,“ priblížil po výsledkoch tajného hlasovania delegátov.

Vašečka súčasne odmietol aj podpredsednícku stoličku v strane, ktorú mu navrhol Hlina. „Urobil som to aj z takej určitej úctivosti, nový predseda, ktorý obhájil svoj post, si vybral svoj tím, čo bolo dopredu deklarované. Nechcel by som to narúšať,“ ozrejmil novinárom.O novom predsedovi kresťanských demokratov rozhodovali delegáti na sneme KDH v Ružomberku. Hlina získal v tajnej voľbe 233 hlasov, Vašečka 101. Hlasovania sa zdržali traja delegáti, jeden hlasovací lístok bol neplatný.

Záujem o post predsedu mal aj nitriansky krajský poslanec Miloslav Hatala, ten sa však v sobotu kandidatúry vzdal v prospech Vašečku. "A to preto, lebo máme s pánom Vašečkom rovnaké videnie problémov v KDH," uviedol. Hatala vysvetlil, že v rámci svojej kandidatúry nešiel cestou medializácie, keďže rozhodujú delegáti. "Snažil som sa to riešiť vnútrostranícky," dodal.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.