< sekcia Slovensko

Videli ste Ludvika? Z domu v Majcichove mal ukradnúť šperky a hovotosť

Polícia vyhlásila pátranie po 59-ročnom Ludvikovi Biharim z Piešťan, ktorý bol spolupáchateľom lúpeže v rodinnom dome v Majcichove pri Trnave. Foto: TASR - KR PZ v Trnave

Dvoch jeho spolupáchateľov polícia už zadržala.

Trnava 12. októbra (TASR) – Polícia vyhlásila pátranie po 59-ročnom Ludvikovi Biharim z Piešťan, ktorý mal byť spolupáchateľom lúpeže v rodinnom dome v Majcichove pri Trnave. Dvoch jeho spolupáchateľov zadržala. Informovala o tom dnes krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

Trojica zaparkovala ešte v závere septembra sivý Opel Vectra pred domom, cez voľný priestor v bránke našli zo zadnej strany kľúč a vošli do nezamknutého objektu. Domáca pani, ktorá sa do domu vrátila iba o pol hodinu neskôr, zistila, že jej chýba hotovosť aj zlaté šperky. Všetko nahlásila na políciu a škodu si predbežne vyčíslila na šperkoch za 5000 eur a zvyšok v hotovosti.

"Kriminalisti krátko na to zadržali 35-ročného muža a na druhý deň aj o rok mladšiu ženu, oboch z okresu Hlohovec. Dvojica sa najskôr vyhovárala, ale nakoniec ich vyšetrovateľ pod ťarchou dôkazov obvinil zo zločinu krádeže. Spolu s nimi je obvinený aj Ludvik Bihari. Ak niekto tohto muža videl a pozná miesto jeho súčasného pobytu, akékoľvek informácie nech oznámi polícii na čísle 158. Obvineným osobám hrozí za uvedený skutok trest odňatia slobody na tri až desať rokov," dodala Linkešová.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.