< sekcia Slovensko

Vláda odvolala štátnych tajomníkov

Foto: TASR/Štefan Puškáš

Dôvodom je nástup nového kabinetu, ktorý zostavuje strana Smer-SD.

Bratislava 21. marca (TASR) - Bratislava 21. marca (TASR) - Odchádzajúca vláda dnes odvolala z funkcie vedúceho Úradu vlády SR Viktora Nižňanského, ako aj 14 štátnych tajomníkov jednotlivých ministerstiev. Dôvodom je nástup nového kabinetu, ktorý zostavuje strana Smer-SD. Kompletný by mal byť v pondelok 26. marca a líder strany Robert Fico s návrhom pôjde pred Predsedníctvo Smeru-SD.

Tu bude player


Na svojom poste tak končia dvaja štátni tajomníci ministerstva dopravy Ján Hudacký a Arpád Érsek. Ďalej Lucia Nicholsonová na ministerstve práce, Vladimír Tvaroška na ministerstve financií, Róbert Ondrejcsák na ministerstve obrany, Ján Porubský na ministerstve zdravotníctva. Rovnako tak z tejto pozície odchádza Mária Kolíková z ministerstva spravodlivosti, Branislav Cimerman z ministerstva životného prostredia, Milan Ježovica z ministerstva zahraničných vecí, Jaroslav Ivančo z ministerstva školstva, ako aj Gabriel Csicsai z ministerstva pôdohospodárstva. Funkciu štátneho tajomníka opúšťa tiež Natália Cehláriková, ktorá pôsobí na ministerstve kultúry, Kristián Takáč (ministerstvo hospodárstva) a Maroš Žilinka (ministerstvo vnútra). Naposledy menovaný bol zároveň splnomocnencom vlády pre zabezpečenie plnenia úloh súvisiacich so schengenským hodnotením SR v rokoch 2012 a 2013.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.

\r\n
\r\nNa svojom poste tak končia dvaja štátni tajomníci ministerstva dopravy Ján Hudacký a Arpád Érsek. Ďalej Lucia Nicholsonová na ministerstve práce, Vladimír Tvaroška na ministerstve financií, Róbert Ondrejcsák na ministerstve obrany, Ján Porubský na ministerstve zdravotníctva. Rovnako tak z tejto pozície odchádza Mária Kolíková z ministerstva spravodlivosti, Branislav Cimerman z ministerstva životného prostredia, Milan Ježovica z ministerstva zahraničných vecí, Jaroslav Ivančo z ministerstva školstva, ako aj Gabriel Csicsai z ministerstva pôdohospodárstva. Funkciu štátneho tajomníka opúšťa tiež Natália Cehláriková, ktorá pôsobí na ministerstve kultúry, Kristián Takáč (ministerstvo hospodárstva) a Maroš Žilinka (ministerstvo vnútra). Naposledy menovaný bol zároveň splnomocnencom vlády pre zabezpečenie plnenia úloh súvisiacich so schengenským hodnotením SR v rokoch 2012 a 2013.
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":" Dôvodom je nástup nového kabinetu, ktorý zostavuje strana Smer-SD."}