< sekcia Slovensko

Vo väzeniach sa organizujú besedy, kvízy, prednášky a turnaje

V Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Želiezovciach zorganizovali veľkonočný turnaj v minifutbale.

Bratislava 18. apríla (TASR) - Počas veľkonočných sviatkov sa v rámci mimoriadneho plánu v slovenských väzniciach okrem omší uskutočnia rôzne športové turnaje, vedomostné kvízy, prednášky, besedy cielene orientované na veľkonočné sviatky.

Napríklad v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Banskej Bystrici – Kráľovej zorganizovali prednášku na tému "História Veľkej noci", v Ústave na výkon väzby v Žiline bude prednáška spojená s besedou na tému "Veľká noc – zvyky a tradície" pre obvinených v zmiernenom režime, každoročne je organizovaná aj prezentácia písomných prác obvinených na tému "Veľkonočné zvyky u nás doma".

V Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Želiezovciach zorganizovali veľkonočný turnaj v minifutbale, v Ústave na výkon trestu odňatia slobody pre mladistvých v Sučanoch okrem bohatého športového programu premietnu film Umučenie Krista a taktiež sa tu uskutoční súťaž o najkrajšiu veľkonočnú výzdobu. V čisto ženskom väzení v Ústave na výkon trestu odňatia slobody pre odsúdené ženy v Nitre - Chrenovej je pripravená už tradične akcia s názvom "Najkrajšia kraslica".

V oblasti duchovnej služby je plánovaných viacero aktivít. Odsúdení v Otvorenom oddelení Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Prešove sa napríklad zúčastnia svätej omše v kostole v Solivare, odsúdení v Otvorenom oddelení Ústavu na výkon väzby v Bratislave sa v nedeľu 20. apríla zúčastnia veľkonočnej svätej omše v Blumentáli. V Nemocnici pre obvinených a odsúdených a Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Trenčíne sa budú dnes vysluhovať sviatosti, uskutočnia sa rozhovory, obrady Veľkého piatka a krížová cesta. V nedeľu 20. apríla budú obvinení a odsúdení sledovať priamy prenos z veľkonočného požehnania Urbi et Orbi. Informoval TASR riaditeľ Kancelárie generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Adrián Baláž.

Veľkonočné sviatky za mrežami strávi približne 10.000 obvinených a odsúdených.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.