< sekcia Slovensko

Vo výberovom konaní získali frekvencie i noví žiadatelia o licenciu

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Erika Ďurčová

Nové frekvencie pridelila RVR vysielateľom Rádia Prešov, Rádia Lumen, Rádia Viva, Rádia Wow a RTVS.

Bratislava 22. mája (TASR) – V jarnom výberovom konaní, do ktorého bolo zaradených 20 voľných rozhlasových frekvencií, boli úspešní piati súčasní vysielatelia aj dvaja žiadatelia o novú licenciu. Informovala o tom hovorkyňa Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR) Ivana Furjelová.

Nové frekvencie pridelila RVR vysielateľom Rádia Prešov, Rádia Lumen, Rádia Viva, Rádia Wow a RTVS. Na frekvencii 90,5 Mhz Rožňava bude vysielať aj Mirjam Rádio, ktorej vysielateľ bol novým žiadateľom o licenciu. Spomínanú frekvenciu si sám skoordinoval. Do éteru sa dostane aj Rádio Šírava, ktorej vysielateľ, takisto ako nový žiadateľ o licenciu, získal frekvcenciu 93,9 Mhz Michalovce.

Nepridelené zostali frekvencie 102,5 MHz Košice a 102,7 MHz Prešov, ktoré sú prideliteľné jedine spoločne, frekvencia 107,2 MHz Trnava a opakovane zaradená frekvencia 99,6 MHz Žarnovica. Neprihlásil sa o ne žiadny záujemca. Rovnako ostali nepridelené frekvencie 89,8 MHz Trenčín, 92,8 MHz Trenčín a 96,9 MHz Bánovce nad Bebravou, o ktoré sa pôvodne prihlásil iba žiadateľ Rádio GO DeeJay s.r.o. Nakoľko tento žiadateľ vzal svoju žiadosť späť, neboli tieto frekvencie pridelené žiadnemu subjektu.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.