Slovensko

Vysoké preferencie pre R. Fica ako kandidáta na prezidenta sa nemenia

TASR, 24. októbra 2013 10:57

V prieskume, ktorý sa konal v dňoch 8. až 15. októbra odpovedalo 1014 respondentov na otázku, koho by z uvedených kandidátov v ankete volilo, ak by sa prezidentské voľby konali najbližší víkend.

Bratislava 24. októbra (TASR) - Najpreferovanejším kandidátom na post prezidenta ostáva medzi Slovákmi aj naďalej premiér Robert Fico (Smer-SD). Potvrdil to októbrový prieskum agentúry FOCUS.
slovenský premiér Robert Fico Foto: TASR/MTI

V prieskume, ktorý sa konal v dňoch 8. až 15. októbra odpovedalo 1014 respondentov na otázku, koho by z uvedených kandidátov v ankete volilo, ak by sa prezidentské voľby konali najbližší víkend.

Svoj hlas by jednotlivým kandidátom pridelilo 58,9 percenta respondentov. "Z nich najviac, 37,8 percenta, by za prezidenta volilo premiéra Roberta Fica," uviedol Martin Slosiarik z agentúry FOCUS. Druhému v poradí, Pavlovi Hrušovskému (KDH), by svoj hlas dalo 17,9 percenta opýtaných. Andreja Kisku by chcelo mať za prezidenta 17,6 percenta respondentov.

"Radoslav Procházka by dostal 15,1 percenta hlasov, Ján Čarnogurský 7,7 a dôveru Petrovi Osuskému (SaS) by vyslovilo 3,9 percenta opýtaných," spomenul ďalšie výsledky prieskumu Slosiarik. Dodal, že jednoznačne si svojho favorita nevedelo vybrať 22,9 percenta respondentov, viac ako 18 percent z opýtaných v ankete sa vyslovilo, že by sa na prezidentských voľbách nezúčastnili.
Zdielať článok na Facebook

Najnovšie články v rubrike

včera 16:00

Podporiť vzdelávanie sociálne slabších žiakov má aj celodenný systém
Ministerstvo školstva chce zlepšiť výsledky vzdelávania sociálne slabších žiakov, ktorí aj pri nedávnom testovaní piatakov dosiahli slabšie výsledky, ako bol celkový priemer.

sk
včera 15:55

NDS doplní na 1114 kilometroch diaľnic tento rok akustické čiary
Takéto reliéfne vodorovné vodiace čiary s akustickým efektom upozornia motoristov v prípade, že opúšťajú jazdný pruh.

sk
včera 15:18

VIA IURIS:Sudcov by mali vyberať komisie zložené pol na pol zo sudcov
Bratislava 26. februára (TASR) – Zabezpečiť, aby sa na výbere sudcov podieľali opäť aj nesudcovia. S takouto výzvou sa na ministra spravodlivosti Tomáša Boreca obrátili účastníci tohtotýždňovej odbornej konferencie o výbere sudcov, ktorú zorganizovala mimovládna organizácia Via Iuris s podporou Veľvyslanectva USA na Slovensku. Účastníci vyzvali ministra, aby za kandidátov na členov výberových ...

sk

Najčítanejšie Slovensko

Téma TASR