< sekcia Slovensko

E. Bárány: Voľby prebehli pokojne, problémy sa vyskytli len miestne

Na archívnej snímke vpravo Eduard Bárány. Foto: TASR/František Iván

Prvé výsledky v niektorých obciach sa dozvieme možno o hodinu či dve. Konečná zápisnica štátnej komisie sa očakáva v nedeľu popoludní.

Bratislava 10. novembra (TASR) - Komunálne voľby mali pokojný charakter. Vyskytli sa len miestne problémy. Uviedol predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduard Bárány.

"Základný dojem je, že voľby prebehli vcelku pokojne, korektne. Ak sa vyskytli jednotlivé problémy, mali výrazne miestny charakter. Určité otázky vznikali, pokiaľ ide o pôsobenie pozorovateľov v jednotlivých volebných miestnostiach, kde však štátna komisia usmerňovala situáciu," zhodnotil.Riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán na ministerstve vnútra Eva Chmelová potvrdila, že počas volebného dňa neboli mimoriadne rušivé momenty. Napriek viacerým podnetom sa podľa nej vážnejšie porušenie nezistilo. Podaniami, v ktorých voliči oznamovali podozrenie z porušenia moratória, sa bude ešte štátna komisia zaoberať

"Prvé výsledky v niektorých obciach sa dozvieme možno o hodinu či dve. Konečnú zápisnicu štátnej komisie očakávame v nedeľu popoludní," uzavrela Chmelová.

Informácie o volebnej účasti nateraz komisia nemá.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.