Slovensko

V prešovskej FNsP bude dnes personálne oddelenie otvorené dlhšie

TASR, 29. januára 2016 9:41, aktualizované 29. januára 11:38

Dnes je posledný pracovný deň, keď zdravotné sestry, ktorým sa končí výpovedná lehota 31. januára, môžu ešte stiahnuť svoje výpovede.

Na archívnej snímke zdravotné sestry po brífingu s novinármi pred Úradom vlády SR 19. januára 2016 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann
Prešov 29. januára (TASR) – Dnes je posledný pracovný deň, keď zdravotné sestry, ktorým sa končí výpovedná lehota 31. januára, môžu ešte stiahnuť svoje výpovede. Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) Jána Adama Reimana v Prešove im vychádza v ústrety a personálne oddelenie bude dnes mimoriadne otvorené do 22.00 h. Informovala o tom hovorkyňa prešovskej nemocnice Renáta Cenková.

Dnes do 10.00 h v prešovskej nemocnici zobralo späť svoju výpoveď 90 zdravotných sestier. Vo výpovedi zostáva 305 sestier. Nemocnica prijala do pracovného pomeru v posledných týždňoch 97 nových sestier a v pondelok 1. februára posilní jej oddelenia ďalších deväť nových sestier. V priebehu týždňa si výstupné listy vybavilo 16 sestier. Pôvodne v Prešove dalo hromadnú výpoveď 395 zdravotných sestier.

„O pacienta bude postarané. Poskytovanie neodkladnej akútnej zdravotnej starostlivosti bude zabezpečené ako v ktorýkoľvek iný deň, presne tak ako počas bežného režimu,“ uviedla Cenková.

Vedenie nemocnica informuje zdravotné sestry aj formou plagátikov na verejne dostupných miestach v areáli, že im zaručuje neklesnutie miezd, zachovanie časovej postupnosti – mzda podľa rokov praxe, započítanie rodičovskej a materskej dovolenky do odbornej praxe, výhody garantované kolektívnou zmluvou aj do budúcna a bezplatnú právnu pomoc pri vymáhaní pokuty 3300 eur.


V trenčianskej FN je vo výpovednej lehote 56 zdravotných sestier

Vo Fakultnej nemocnici (FN) Trenčín je momentálne vo výpovednej lehote 56 zdravotných sestier a pôrodných asistentiek. TASR informovala hovorkyňa FN Trenčín Petra Gembešová.

Z celkového počtu 191 zdravotných sestier, ktoré podali vo FN Trenčín výpovede, ich do dnešného dňa stiahlo 135. Sestry, ktoré sú vo výpovednej lehote, sú z gynekologicko-pôrodníckej kliniky, kliniky pediatrie a neonatológie, neurologického a urologického oddelenia. Z onkologického oddelenia je vo výpovednej lehote jedna sestra.

Podľa Gembešovej pracovný pomer sestier vo výpovednej lehote trvá do konca februára tohto roku. „Ubezpečujeme, že zdravotná starostlivosť bude v plnej miere zabezpečená,“ doplnila hovorkyňa.

Prečítajte si aj:

28. januára 2016 16:49

MZ SR: Sestry zastrašujú, zdravotná starostlivosť je zabezpečená
Ministerstvo sa zároveň poďakovalo sestrám, ktoré ostali pri pacientoch.

sk
28. januára 2016 13:34

ODBORY: Výpovede sestier ohrozia starostlivosť pre milión pacientov
Vedenia sesterskej komory aj odborov vidia ešte priestor na rokovania s vládou.

sk
28. januára 2016 8:14

V zahraničí majú záujem o slovenské sestry vo výpovedi
Začiatkom februára odíde asi 600 sestier z nemocníc v Prešove, Žiline, Trnave, Bojniciach a Košiciach.

sk
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 16:22

FOTO: Košičania lúštili v rámci kampane Biela pastelka maxikrížovku
Mohli si vyskúšať aj písanie Braillovým písmom na Pichtovom stroji alebo zahrať si s nevidiacimi a slabozrakými šachy či Človeče, nehnevaj sa. audio

sk
dnes 16:20

Exposlanec Daniel L. dostal za nehodu podmienku tri roky
Daniel L. zrazil 72-ročného muža 19. septembra 2016 vo večerných hodinách na križovatke bratislavských ulíc Kutuzovova a Vajnorská. Po nehode sa vzdal poslaneckého mandátu.

sk
dnes 15:25

Polícia nezaznamenala zvýšenú mieru migrácie cez Slovensko
Rakúsky minister obrany pre nemecky denník Die Welt uviedol, že v rámci boja proti prevádzačom začalo Rakúsko s náhodnými kontrolami v blízkosti hraníc so Slovenskom.

sk

Najčítanejšie Slovensko

Téma TASRPoužívaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac