< sekcia Slovensko

ZMOS: Delegáti 29. snemu budú diskutovať aj o prioritách združenia

Na archívnej snímke predseda ZMOS Michal Sýkora. Foto: TASR - Jakub Kotian

Snem aj sprievodné podujatia budú vysielané na internetovej stránke ZMOS.

Bratislava 17. mája (TASR) – Takmer 800 starostov a primátorov sa zíde na 29. sneme Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS), ktorý sa uskutoční 23. a 24. mája v Bratislave. Zúčastnia sa na ňom aj ústavní činitelia, poslanci parlamentu, členovia vlády a ďalší hostia. TASR o tom informoval hovorca združenia Michal Kaliňák.

Správu o činnosti ZMOS predloží jeho predseda Michal Sýkora, uviedol Kaliňák. Potom vystúpia najvyšší ústavní činitelia, zahraniční hostia a predsedovia Komory miest a Komory obcí. Na popoludnie je naplánovaná pracovná časť snemu, v rámci ktorej sa delegáti budú venovať pracovným otázkam, realizácii priorít ZMOS od minuloročného snemu a diskutovať budú aj o hlavných úlohách v nadchádzajúcom období, priblížil hovorca.

Záver prvého dňa rokovania bude venovaný kultúrnemu programu. Sprievodnými podujatiami bude vyhlásenie výsledkov súťaže Oskar bez bariér 2017, ktorá sa koná pod záštitou ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR a tiež vyhlásenie ocenenia v rámci Komunít priateľských deťom a mladým ľuďom.

Počas druhého dňa bude podľa Kaliňáka pokračovať diskusia delegátov a hostí, schvaľovať sa budú uznesenia 29. snemu, vrátane priorít do ďalšieho snemu.

"Snem aj sprievodné podujatia budú vysielané na internetovej stránke ZMOS. Takto priblížime rokovanie aj našim kolegom zo samospráv, ktorí sa nemôžu osobne zúčastniť na tomto rokovaní, a tiež aj širokej verejnosti," uviedol predseda ZMOS Michal Sýkora.

Dejiskom snemu ZMOS bude Kongresové centrum Incheba Bratislava.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.