< sekcia Slovensko

Vo väzniciach je vyše 11-tisíc odsúdených, najstarší má 76 rokov

Interiér väzenia v Justičnom paláci v Bratislave Foto: TASR/Tomáš Halász

Najmladším slovenským väzňom je mladík, ktorý ešte nemá 16 rokov. Ten je odsúdený za trestný čin sexuálneho zneužívania.

Bratislava 18. novembra (TASR) - V slovenských Ústavoch na výkon trestu odňatia slobody a Ústavoch na výkon väzby sa do polovice tohto mesiaca nachádzalo 11.092 osôb.

Z tohto počtu bolo obvinených 1366 ľudí, z ktorých bolo 1268 mužov a 68 žien. Právoplatne bolo odsúdených 9726 väzňov, z nich bolo 9014 mužov a 611 žien. TASR informoval vedúci Sekretariátu generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Adrián Baláž.

Medzi právoplatne odsúdenými bolo aj 101 mladistvých. Obvinených bolo ďalších 30 mladistvých.

Najstarším slovenským väzňom bol ku koncu júna tohto roku 76-ročný dôchodca, ktorý si odpykával trest odňatia slobody za vraždu.

 K 21. júnu 2012 sa vo väzniciach nachádzalo približne 500 odsúdených, z toho 30 žien, ktorí sú vo výkone trestu odňatia slobody za trestný čin úkladnej vraždy. TASR o tom vtedy informovala hovorkyňa Ministerstva spravodlivosti SR Jana Zlatohlávková. Najmladším slovenským väzňom je mladík, ktorý ešte nemá 16 rokov. Ten je odsúdený za trestný čin sexuálneho zneužívania.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.