Slovensko

Generálna prokuratúra reaguje na prípady D. Brtvu a P. Pachingera

Napriek tomu, že Pachinger je právoplatne odsúdený a predsedníčka NS mu 28. marca kvôli zdravotným komplikáciám umožnila mesačný odklad nástupu do väzenia, polícia ho v utorok nezadržala.

Slovenské predsedníctvo vo V4 sa začne 1. júla, má tri hlavné priority

Cieľom slovenského predsedníctva je priniesť konkrétne výsledky v prospech občanov krajín, a to v už spomínaných troch prioritných oblastiach.

Delegáciu na júnový Eurosummit v Bruseli povedie premiér P. Pellegrini

Návrh účasti delegácie SR na zasadnutí Európskej rady a Eurosummite schválila v stredu vláda.

Vláda vzala späť kandidatúry I. Rumanu na sudcu Všeobecného súdu EÚ

Rumana je už tretím neúspešným kandidátom Slovenska na tento medzinárodný súdny post, pred ním neuspeli Mária Patakyová a Radoslav Procházka.

Premiér: Predmetom rekonštrukcie kaštieľa v Rusovciach bude len stavba

Úrad vlády SR spolu so zástupcami Združenia NKP Rusovce, víťazom verejného obstarávania na projektovú dokumentáciu, predstavil11. júna projekt rekonštrukcie kaštieľa v Rusovciach.

Plénum NRSR odsúdilo extrémizmus, neznášanlivosť a nenávisť

Šírenie extrémizmu a nenávisti, či už zo strany niektorých politikov, alebo na sociálnych sieťach, sa prejavuje aj zvýšením nenávistných nálad v spoločnosti.

Sme rodina opäť nepresadila exekučnú amnestiu

Poslanci Sme rodina chceli, aby po zaplatení dlhu boli občanovi odpustené úroky z omeškania a poplatky a správca pohľadávky by podal návrh na zastavenie exekúcie.

PREMIÉR: Pre kauzy farmárov zriadia špeciálny vyšetrovací tím

Farmári prišli v utorok 19. júna do Bratislavy z východného Slovenska. Protestnou jazdou chcú apelovať na urýchlené riešenie ich vlečúcich sa problémov, ktoré spísali v Košickej výzve.

Premiér: Vláda nebude v júni rozhodovať o nákupe stíhačiek

O nákup stíhačiek sa bude zaujímať aj minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nominant Smer-SD).,aktualizované 

Premiér: Pre kauzy farmárov zriadia špeciálny tím

Farmári prišli v utorok 19. júna do Bratislavy z východného Slovenska. Protestnou jazdou chcú apelovať na urýchlené riešenie ich vlečúcich sa problémov, ktoré spísali v Košickej výzve.

Rozhodnutia súdov o nasadení odposluchov sa zverejňovať nebudú

Výnimka z nesprístupňovania týchto súdnych rozhodnutí však nebude platiť absolútne.

Aj nezávislé kontrolné úrady musia byť kontrolované, tvrdí NKÚ

Predseda NKÚ SR Karol Mitrík rozhodol, že slovenská nezávislá kontrolná inštitúcia ešte v roku 2017 podstúpila samohodnotenie svojej výkonnosti s využitím medzinárodnej metodiky PMF.

SR prijala odchod USA z Rady OSN pre ľudské práva s poľutovaním

Vystúpenie Spojených štátov z Rady OSN pre ľudské práva oznámila v utorok americká veľvyslankyňa pri OSN Nikki Haleyová.

L. Ď. Nicholsonová: Extrémizmus prekvitá kvôli ľuďom, ako M. Mazurek

Podľa Ďuriš Nicholsonovej je odmietanie inakosti na pôde parlamentu pre inú orientáciu či farbu pleti len záležitosťou predstaviteľov ĽSNS.

Plénum NRSR hovorí o extrémizme, poslanci majú odsúdiť nenávisť

Extrémizmom sa pôvodne poslanci na aktuálnej schôdzi zaoberať nemali. Doplnenie programu o takýto bod navrhla minulý týždeň Cséfalvayová, podporilo ju 132 poslancov.