Slovensko

Berényi očakáva, že SMK sa dostane do parlamentu

Šéf SMK József Berényi dúfa, že jeho strana sa dostane do parlamentu. "Očakávam o niečo viac ako päťpercentný výsledok.

SaS potešili predbežné výsledky aj neúspech SNS

Výsledky predbežného výskumu agentúry Focus pre Rozhlas a televíziu Slovenska (RTVS), ktoré napočítali SaS 7,1-percentnú podporu, považuje šéf liberálov Richard Sulík za úspech. "Po dvadsiatich rokoch je SaS prvou stranou, ktorá vznikla na zelenej lúke a ktorá potvrdila, že nie je iba na jedno volebné obdobie," vyzdvihol komentujúc predbežné čísla. Hostia a ...,aktualizované 

GALKO: Na našej výhrade voči Dzurindovi a Miklošovi sa nič nemení

Pre SaS je prvoradý výsledok strany, nie spoločné čísla strán stredopravého politického spektra, tvrdí exminister obrany Ľubomír Galko zo SaS.

Čarnogurský: Nevidím alternatívu pravicovej koalície

Ján Čarnogurský nevidí po voľbách možnosť vytvorenia čisto pravicovej koalície. Domnieva sa, že vládu zostaví buď Smer-SD sám, alebo strana Roberta Fica s pravicovými stranami.

Most-Híd očakáva lepší výsledok, než mu predpovedajú exit polly

Strana Most-Híd očakáva lepší volebný výsledok ako ten, ktorý mu predpovedajú exit polly zverejnené v televízii Markíza a v Rozhlase a televízii Slovenska. Podľa nich by strana získala 6,8 a 6,3 percenta.

Strana 99% má odhadom asi 2,6 %, ich prianie je byť v parlamente

"Ideálne by bolo, keby sme vo voľbách mali 9,9 %, ale boli by sme veľmi vďační voličom, ak by sme presiahli vstupnú hranicu do parlamentu 5 %," vyjadrila sa Dušatková.

Lídri strany 99% očakávajú výsledky volieb oddelene od novinárov

Nikto z predstaviteľov strany tak v čase od 20.00 od 21.30 h neprišiel medzi zástupcov médií, aby ich informoval o prípadných očakávaniach volebných výsledkov.,aktualizované 

Matovič bude držať palce aj SaS a SDKÚ-DS

Igor Matovič okolo desiatej hodiny večer dorazil do svojej volebnej centrály, ktorú si strana dočasne zriadila v reštaurácii na bratislavskom Námestí SNP. Ako povedal pre médiá, meškal preto, že jeho manželka Paulína sa na polhodinu zasekla vo výťahu. „Tak sme sa trošku zdržali,“ dodal.

Víťazom volieb by sa podľa MVK stal Smer-SD s 37,3 percentami

V parlamente by bolo aj KDH, OĽaNO, SDKÚ-DS, Most-Híd, SaS a SMK. ,aktualizované 

Do parlamentu by sa podľa Focusu dostalo šesť strán

Víťazom dnešných volieb do Národnej rady (NR) SR by sa podľa výsledkov exit pollu, ktorý pre Rozhlas a televíziu Slovenska (RTVS) zrealizovala agentúra Focus, stala strana Smer-SD so ziskom 39,6 percenta.

Predčasné voľby sa skončili, začínajú sa rátať hlasy

Občania SR dnes rozhodovali, ktorí z 26 kandidujúcich politických subjektov budú nasledujúce štyri roky súčasťou 150-členného zákonodarného zboru.

Most bol podľa premiérky zodpovedný partner

Iveta Radičová (SDKÚ-DS) považuje Most-Híd za zodpovedného partnera a v dnešných voľbách mu želá úspech. Volebný výsledok netipuje rovnako ako ani bugárovci. ,aktualizované 

Sulík sa vyznal, že cieľom SaS je dostať sa do parlamentu

Predseda SaS dal koncom februára verejný prísľub, že pre kauzu Sasanka vráti strane mandát poslanca parlamentu, ak dnes nezíska najviac krúžkov z kandidátky SaS. ,aktualizované 

DZURINDA: Neudržanie vlády je naším najväčší mínusom

"Nemôžeme zakryť, že keď nám vypadne moc po necelých dvoch rokoch, že je to mínus," konštatoval.

Pre hlasovanie v Šoporni sa posunie odvysielanie volebných odhadov

Predčasné parlamentné voľby na Slovensku mali podľa zapisovateľky Ústrednej volebnej komisie (ÚVK) Lívie Škultétyovej pokojný priebeh a poznačili ich iba maličkosti.

Jurzyca sa vo voľbách uspokojí aj s piatimi percentami

"Tipoval som 10,2 %, ale myslím, že 8 % bude výsledok, k čomu sa dopracujeme," podotkol poslanec Viliam Novotný pri príchode do centrály SDKÚ-DS.

Premiérka I. Radičová doniesla R. Sulíkovi červený balónik

"Lebo modrý pustil," vysvetlila v narážke na predchádzajúce voľby a vyslovenie nedôvery jej vláde.

Na výsledok volieb čakajú v centrále SNS podpredsedovia

Na výsledok dnešných parlamentných volieb čakajú v centrále Slovenskej národnej strany (SNS) v Bratislave podpredsedovia strany. Príchod Jána Slotu sa očakáva po polnoci.

I. Radičová sa prišla rozlúčiť s KDH

Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) sa pred uzavretím volebných miestností chodí lúčiť do jednotlivých centrál so svojimi koaličnými partnermi.

Voliči s maďarským občianstvom sa sťažovali, že im neumožnili voliť

Obvodná volebná komisia sa zaoberala aj sťažnosťou na rozdávanie volebných materiálov v Šahách. Porušenie zákona však ani v tomto prípade nekonštatovala.