Slovensko

L. Parízek prijal dezignovaného dánskeho veľvyslanca R. R. Dinesena

Nový veľvyslanec ocenil vynikajúce bilaterálne vzťahy, konkrétne spomenul návštevu dánskeho predsedu vlády Lars Lokke Rasmussena na Slovensku z mája tohto roku.

L. Žitňanská odchádza z Mosta-Híd

Žitňanská vstúpila do Mosta-Híd v roku 2014. Predtým bola roky členkou SDKÚ-DS. Trikrát bola ministerkou spravodlivosti. Jej odchodom zo strany a klubu bude mať Most-Híd v parlamente 13 poslancov.,aktualizované 

Ministerstvo školstva zastavilo konanie vo veci registrácie SAV

Ministerka prerokovala obsah návrhu s prokurátorom GP SR. Podľa rezortu sa aj po tom opätovne potvrdilo, že ministerstvo nemohlo zapísať navrhované údaje do registra verejných výskumných inštitúcií.,aktualizované 

O počtoch členov a novinkách pre strany rozhodne NR v októbri

Právna norma má určiť politickým stranám, ktoré chcú kandidovať do NR SR či Európskeho parlamentu, konkrétne počty členov.

Komunitné projekty si rozdelia 200.000 eur

Grantový program Komunitné granty má pomôcť činorodým skupinám susedov, občianskym združeniam či komunitným centrám uskutočniť svoje verejnoprospešné nápady.

Objednávanie sa k lekárovi za poplatok liberálom neprešlo

Právna norma tiež počítala s tým, že lekár špecialista, ktorý umožní pacientovi objednať sa na vyšetrenie na konkrétny čas, bude musieť ordinovať najmenej 40 ordinačných hodín týždenne.

Kľúčovou požiadavkou OĽaNO je voľba sudcov ÚS ústavnou väčšinou

Poslanec z SaS A. Baránik tvrdí, že SR sa predložením návrhu, aby parlament volil priamo ústavných sudcov a nie kandidátov, ktorých predkladá prezidentovi SR na výber, ocitá na zásadnej križovatke.

OĽaNO: Problém s reštaurovaním národných kultúrnych pamiatok ostáva

Podľa OĽaNO vládna koalícia v máji pozmenila napadnuté znenie zákona a odhlasovala jeho zmenu v podobe, že reštaurovanie môže vykonávať Pamiatkový úrad SR alebo ním zriadená právnická organizácia.

Beblavý vyzýva Kažimíra, aby zastavil colné podvody, ktoré sa obnovili

Obnovené colné podvody mali Slovensko za posledných deväť mesiacov podľa Beblavého stáť približne 62 miliónov eur. ,aktualizované 

VIDEO: Smer-SD chce, aby ústavných sudcov volil priamo parlament

V pondelok sa prezident stretol s opozičnými stranami a hnutiami SaS, OĽaNO a Sme rodina. Zhodli sa, že by sa kandidáti na sudcov ÚS mali voliť ústavnou väčšinou.,aktualizované 

KISKA: Úvahy Smeru o voľbe ustávných sudcov len v NR SR sú nebezpečné

Prezident SR tiež pripomenul, že ak sa nič nezmení, súčasná vládna väčšina a súčasný prezident budú obsadzovať dve tretiny ÚS.,aktualizované 

Fakulta architektúry STU má nového dekana

Pavel Gregor do funkcie nastúpi 1. októbra. Na pozícii vystriedal dekanku docentku Ľubicu Vitkovú.

Rezort školstva zaplatil za projekt Infovek 2 pokutu 790.000 eur

Pokuta sa týkala internetového pripojenia pre školy z obdobia ministra Juraja Draxlera, keďže zmluva bola uzatvorená bez súťaže priamym rokovacím konaním.

Opravy vrtuľníkov v LOTN sú podľa Rusov neoprávnené

Informovala o tom spoločnosť na svojej webovej stránke s tým, že odmieta poskytovať ďalšiu podporu pri údržbe tohto typu vrtuľníka.

Účastníci výstavy InnoTrans sa do Berlína prepravili špeciálnym vlakom

Medzi celkovo 450 cestujúcimi, smerujúcimi na najväčšiu svetovú výstavu dopravnej techniky, bolo okrem odbornej verejnosti aj vyše 200 študentov.

Miestna územná samospráva prejde modernizáciou, zvýši sa efektivita

Projekt má vytvoriť podmienky na postupné zavádzanie tzv. nového komunálneho manažmentu.