Adam Žampa si v Austrálii pripísal štvrté víťazstvo

Na snímke Adam Žampa. FOTO TASR/AP Photo/Marco Trovati

Po štyroch štartoch v ANCupe tak má maximálny počet bodov – 400.

Mount Hotham 28. augusta (TASR) - Slovenský lyžiar Adam Žampa vyhral aj v poradí druhý slalom Austrálsko-novozélandského pohára (ANCup) a celkovo si v stredisku Mount Hotham pripísal štvrté víťazstvo v rade. U protinožcov zvíťazil pred Američanmi Higom Robertsom (+0,77 s) a Nolanom Kasperom (+1,06s).

Slovenský olympionik na začiatku týždňa vyhral v Austrálii dva obrovské slalomy a potom dominoval v oboch slalomoch. Po štyroch štartoch v ANCupe tak má maximálny počet bodov – 400.

"Vďaka týmto víťazstvám v slalome som si vyjazdil aj dvakrát 6 bodov do hodnotenia FIS, čo znamená, že budem mať prinajhoršom najbližšie dva roky na Svetovom pohári štartové číslo 31, čo je obrovská výhoda," uviedol Adam Žampa v tlačovej správe zaslanej TASR.

Jeho mladší brat Andreas vo štvrtok skončil v slalome na 9. mieste so stratou 2,63 sekundy na víťaza. Žampa Ski Team sa v nedeľu presúva späť na Nový Zéland, kde ho čaká tretí blok prípravy na hlavnú súťažnú sezónu a ďalšie preteky.

Austrálsko-novozélandský pohár - slalom - štvrtok:
1. Adam ŽAMPA (SR) 1:40,17 (52,38-47,79), 2. Hig Roberts +0,77 (53,36-47,58), 3. Nolan Kasper (obaja USA) +1,06 (52,45-48,78), ..., 9. Andreas ŽAMPA (SR) +2,63 (54,66-48,14)