Nedela 5. máj 2024Meniny má Lesia a Lesana

Adam Žampa postúpil do 2. kola obrovského slalomu

Na snímke slovenský lyžiar Adam Žampa v 1. kole obrovského slalomu mužov Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo francúzskom Val d´Isere v sobotu 11. decembra 2021. Foto: TASR/AP

Jeho bratovi Andreasovi Žampovi unikol postup o 52 stotín, obsadil 42. priečku s odstupom 3,77 sekundy na Odermatta.

Val d´Isere 11. decembra (TASR) - Slovenský lyžiar Adam Žampa postúpil do 2. kola obrovského slalomu SP vo francúzskom stredisku Val d´Isere z 19. miesta.

Na priebežného lídra Marca Odermatta zo Švajčiarska strácal po 1. kole 2,03 sekundy. Jeho bratovi Andreasovi Žampovi unikol postup o 52 stotín, obsadil 42. priečku s odstupom 3,77 sekundy na Odermatta.

Štart druhého kola bol naplánovaný na 13.00 h. Za Odermattom bol priebežne druhý domáci Alexis Pinturault (+0,32 s), na tretej priečke figuroval Chorvát Filip Zubčič (+0,33 s).