Adam Žampa získal prvé body v sezóne, vo Val d'Isere skončil 22.

Slovenský lyžiar Adam Žampa počas 1. kola slalomu vo francúzskom Val d'Ísere Foto: TASR/AP

Jeho mladší brat Andreas Žampa nedokončil 1. kolo.

Val d'Isere 11. decembra (TASR) - Slovenský lyžiar Adam Žampa získal prvé body v tejto sezóne Svetového pohára. V slalome vo francúzskom Val d'Isere skončil na 22. mieste so stratou 5,01 s na Nóra Henrika Kristoffersena a vyjazdil si deväť bodov. Severan triumfoval s náskokom 75 stotín pred Rakúšanom Marcelom Hirscherom, tretie miesto obsadil Rus Alexander Chorošilov (+1,92). Andreas Žampa nedokončil 1. kolo.

Adam Žampa ako posledný postúpil medzi elitnú tridsiatku, na vedúceho Francúza Alexisa Pinturaulta stratil 2,53 s. V druhom kole sa vydal na trať ako prvý, snažil sa ísť aktívne a vo výsledkovej listine sa posunul o osem miest. "Som veľmi šťastný, že napriek zraneniu členka, na ktorý neviem ani dostúpiť, som dokázal bodovať vo sveťáku. Veľmi si to vážim, Keby mi niekto v sobotu povedal, že získam body, bral by som to všetkými desiatimi, lebo slalom som celý týždeň netrénoval. Motivuje ma to do ďalšej práce. Dúfam, že hlavne budem zdravý," uviedol pre TASR Žampa.

Adam Žampa ako posledný postúpil medzi elitnú tridsiatku, na vedúceho Francúza Alexisa Pinturaulta stratil 2,53 s. V druhom kole sa vydal na trať ako prvý, snažil sa ísť aktívne a vo výsledkovej listine sa posunul o osem miest. Kristoffersen zaútočil z tretej priečky a slávil 12. triumf v SP, 11. v slalome. Pinturault nevyužil šancu na víťazné double a v druhom kole vypadol.