Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Al-Džazíra doplnila kvarteto semifinalistov MS klubov, čaká ju Real

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

V sobotňajšom štvrťfinále vyhral zástupca Spojených arabských emirátov nad japonskou Urawou 1:0.

Al Ain 9. decembra (TASR) - Futbalisti Al-Džazíry postúpili do semifinále majstrovstiev sveta klubov Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

V sobotňajšom štvrťfinále vyhral zástupca Spojených arabských emirátov nad japonskou Urawou 1:0. O víťazný gól stretnutia sa postaral v 52. minúte Romarinho. Al-Džazíra v semifinálovom zápase nastúpi proti úradujúcému európskému šampiónovi a obhajcovi trofeje z MS klubov Realu Madrid.

Mexický zástupca CF Pachuca v prvom štvrťfinále zdolal Wydad Casablanca z Maroka 1:0 po predĺžení. Jediný gól zápasu zaznamenal v 112. minúte po presnej hlavičke Guzman. Mexičania v semifinále narazia na brazílsky klub Gremio Porto Alegre.

Semifinálové zápasy sú na programe v utorok 12. decembra.