Nedela 12. máj 2024Meniny má Pankrác

Americké futbalistky zdolali Vietnam vo svojom úvodnom vystúpení

Na snímke druhá sprava hráčka USA Sophia Smithová oslavuje svoj úvodný gól v zápase E-skupiny majstrovstiev sveta vo futbale žien USA - Vietnam (3:0) v novozélandskom Aucklande v sobotu 22. júla 2023. Foto: TASR/AP

Dva presné zásahy si pripísala Sophia Smithová.

Auckland 22. júla (TASR) - Obhajkyne titulu Američanky vstúpili úspešne do svetového šampionátu futbalistiek. V novozélandskom Aucklande zdolali Vietnam 3:0. Dva presné zásahy si pripísala Sophia Smithová.

Angličanky vo svojom úvodnom vystúpení v D-skupine herne nepresvedčili, keď nad Haiti vyhrali v pozícii jasného favorita "iba" 1:0. Triumf úradujúcich majsteriek Európy zariadila gólom z opakovanej penalty Georgia Stanwayová. Prvý pokus jej zneškodnila brankárka Kerly Theusová, no VAR dodatočne potvrdil, že sa z čiary pohla predčasne. Hralo sa pred viac ako 44-tisíc divákmi v austrálskom Brisbane. V rovnakej skupine si tri body v Perthe vybojovali Dánky v súboji s Čínou (1:0) vďaka zásahu Amalie Vangsgaardovej po rohovom kope v 91. minúte.

Japonky si v C-skupine poradili s hráčkami Zambie hladko 5:0, keď štyri góly dali po prestávke. Dvakrát na štadióne v Hamiltone rozvlnila sieť Hinata Mijazawová.

MS vo futbale žien:

C-skupina:
Zambia - Japonsko 0:5 (0:1)

Góly: 43. a 62. Mijazawová, 55. Tanaková, 71. Endová, 90.+11 Uekiová (z 11 m), ČK: 90.+7 Musondová (Zambia) po 2. ŽK