Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

ManCity vyhral na ihrisku Huddersfieldu v 13.kole Premier League

Futbalista Manchesteru City Sergio Agüero Foto: TASR/AP

V súboji tabuľkových susedov zvíťazil Arsenal Londýn na ihrisku Burnley 1:0.

Londýn 26. novembra (TASR) - V úvodnom nedeľňajšom zápase 13. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil Southampton nad Evertonom 4:1. Za domácich sa dvakrát gólovo presadil Charlie Austin, po jednom presnom zásahu pridali Dušan Tadič a Steven Davis. Jediný gól "karameliek" strelil v závere prvého polčasu Gylfi Sigurdsson.

V súboji tabuľkových susedov zvíťazil Arsenal Londýn na ihrisku Burnley 1:0, keď jediný gól zápasu strelil v druhej minúte nadstaveného času z pokutového kopu Alexis Sanchez. Arsenal sa vďaka tomuto víťazstvu posunul na 4. miesto tabuľky.

Líder tabuľky Manchester City vyhral na ihrisku Huddersfieldu 2:1. Domáci viedli od záveru prvého polčasu po vlastnom góle Nicolasa Otamendiho. Za Citizens vyrovnal dve minúty po zmene strán z pokutového kopu Sergio Agüero a vykúpenie pre favorita priniesol v 84. minúte Raheem Sterling.