Sobota 25. máj 2024Meniny má Urban

Hull City deklasoval Fulham 6:0, ManCity vedie tabuľku

Kapitán West Hamu Kevin Nolan (hore) strieľa gól v zápase 19. kola anglickej futbalovej Premier League West Ham United - West Bromwich Albion v sobotu 28. decembra 2013. Foto: TASR/AP

Futbalisti Hull City v rozmedzí 35 minút šiestimi gólmi položili svojho súpera na kolená.

Londýn 28. decembra (TASR) - Futbalisti Hull City deklasovali v sobotňajšom zápase 19. kola anglickej Premier League na vlastnom ihrisku FC Fulham 6:0. Oba tímy nastupovali do druhého polčasu za nerozhodného stavu 0:0, domáci tím však v rozmedzí 35 minút šiestimi gólmi položil svojho súpera na kolená a mohol sa tešiť z plného bodového zisku.

Úradujúci majster Manchester United zaznamenal štvrtú výhru v rade po chudobnom triumfe nad Norwich City 1:0. O jediný presný zásah sa v 57. minúte postaral útočník Danny Welbeck. Z rovnako tesného víťazstva sa tešili aj hráči Manchestru City, ktorí na domácom štadióne zdolali Crystal Palace po góle Džeka a minimálne do nedele sa ujali v tabuľke vedúcej pozície. Druhý Arsenal má zápas s Newcastlom k dobru.

Futbalisti West Hamu United a West Bromwichu Albion si v úvodnom sobotňajšom zápase 19. kola podelili body po remíze 3:3.