Anglický futbalový Superpohár získal Manchester City, zdolal Chelsea

Chelsea - Manchester City Foto: TASR/AP

V birminghamskom Villa Parku, keďže Wembley hostilo ešte v sobotu finále olympijského turnaja, sa hral zaujímavý futbal.

Birmingham 12. augusta (TASR) - Víťazmi tradičného zápasu o anglický FA Community Shield, resp. anglický Superpohár, sa v nedeľu stali futbalisti majstra Manchestru City.

Tí v súboji, ktorý tradične otvára sezónu v krajine majstrov sveta z roku 1966, zdolali víťaza FA Cupu Chelsea Londýn 3:2.

V birminghamskom Villa Parku, keďže Wembley hostilo ešte v sobotu finále mužského olympijského turnaja, sa hral zaujímavý futbal.

Úradujúceho šampióna Ligy majstrov dostal do vedenia Fernando Torres, ale mužstvo oslabil v 42. minúte vylúčený Branislav Ivanovič. To majster využil v druhom polčase a otočil priebeh na 3:1. "The Blues" už nepomohol ani kontaktný gól Ryana Bertranda.