Piatok 3. máj 2024Meniny má Galina

Futbalisti Argentíny zdolali v príprave Austráliu 2:0

Argentínsky futbalista Rodrigo de Paul (vľavo) a Aiden O'Neill z Austrálie počas prípravného zápasu Argentína - Austrália 15. júna v Pekingu. Foto: TASR/AP

Argentínčania vyhrali na MS 2022 nad rovnakým súperom 2:1. Ďalší prípravný duel ich čaká o štyri dni v Jakarte, kde sa stretnú s domácou Indonéziou.

Bratislava 15. júna (TASR) - Futbalisti Argentíny zvíťazili vo štvrtkovom prípravnom zápase nad Austráliou 2:0. Repríza osemfinále vlaňajšieho svetového šampionátu sa hrala v Pekingu a tak ako v Katare aj teraz otvoril skóre Lionel Messi.

Kapitán úradujúcich majstrov sveta sa presadil už v 2. minúte, keď zakrútil strelu ľavačkou do siete. Favoriti premenili svoju prevahu v 68. minúte na druhý gól, o ktorý sa postaral German Pezzella. Argentínčania vyhrali na MS 2022 nad rovnakým súperom 2:1. Ďalší prípravný duel ich čaká o štyri dni v Jakarte, kde sa stretnú s domácou Indonéziou.

Japonskom si poradilo v Toyote so Salvádorom vysoko 6:0, keď sa o góly postaralo šesť rozličných strelcov. Hostia hrali už od tretej minúty bez vylúčeného stopéra Ronalda Rodrigueza. V ďalšom prípravnom stretnutí Jamajka podľahla v rakúskom Wiener Neustadte reprezentácii Kataru 1:2.

prípravné zápasy - štvrtok:

Argentína - Austrália 2:0 (1:0)

Góly: 2. Messi, 68. Pezzella

Japonsko - Salvádor 6:0 (4:0)

Góly: 1. Taniguči, 4. Ueda (z 11 m), 25. Kubo, 44. Doan, 60. Nakamura, 73. Furuhaši, ČK: 3. Rodriguez (Salv.)

Jamajka - Katar 1:2 (0:2)

Góly: 61. Nicholson (z 11 m) - 31. Ahmed, 39. Muntari