Pondelok 13. máj 2024Meniny má Servác

Angličanky zdolali v D-skupine Dánsko 1:0

Futbalistky Argentíny remizovali vo svojom druhom vystúpení na svetovom šampionáte s Juhoafrickou republikou 2:2 v piatok 28. júla 2023. Foto: TASR - AP

O triumfe Angličaniek rozhodla v 6. minúte Lauren Jamesová.

Adelaide 28. júla (TASR) - Futbalistky Číny zvíťazili vo svojom druhom stretnutí na svetovom šampionáte. V austrálskom Adelaide zdolali reprezentantky Haiti 1:0, v 74. minúte o tom z pokutového kopu rozhodla Wang Šuang.

Vo svojom druhom vystúpení na svetovom šampionáte uspeli Angličanky. V Sydney zvíťazili nad Dánskom 1:0 a so šiestimi bodmi sú na čele tabuľky D-skupiny. O triumfe Angličaniek rozhodla v 6. minúte Lauren Jamesová.

Argentínčanky remizovali s Juhoafrickou republikou 2:2. Juhoameričanky prehrávali v dueli G-skupiny v novozélandskom Dunedine 0:2, no vďaka gólom v 74. a 79. minúte sa im podarilo vybojovať aspoň bod.