Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Arsenal zdolal v 2. kole ligy Burnley, rozhodol Aubameyang

Hráč Arsenalu Pierre-Emerick Aubameyang (vpravo), archívna snímka Foto: TASR/AP

Arsenal sa ujal vedenia v 13. minúte, keď Alexandre Lacazette ležiac poslal loptu pomedzi nohy brankára Nicka Popea.

Londýn 17. augusta (TASR) - Futbalisti Arsenalu Londýn zvíťazili v sobotňajšom dueli 2. kola anglickej Premier League doma nad Burnley 2:1. O ich triumfe rozhodol v druhom polčase Pierre-Emerick Aubameyang.

Arsenal sa ujal vedenia v 13. minúte, keď Alexandre Lacazette ležiac poslal loptu pomedzi nohy brankára Nicka Popea. Ešte do prestávky síce vyrovnal Ashley Barnes, no Aubameyang v 64. minúte strelou z hranice šestnástky rozhodol o triumfe favorita. Arsenal tak má po dvoch dueloch na konte plný počet bodov.

Stopercentný je zatiaľ aj vicemajster FC Liverpool. V sobotu vyhral na ihrisku Southamptonu 2:1, keď sa o jeho góly postarali Sadio Mané a Roberto Firmino.

Na prvý bod stále čaká Newcastle United, ktorý prehral na ihrisku Norwichu City 1:3. Hrdinom domácich bol fínsky útočník Teemu Pukki, ktorý slovenského brankára v službách Newcastle Martina Dúbravku prekonal trikrát. Jediný zásah hostí zaznamenal až v nadstavení Jonjo Shelvey.