Leicester kráča za titulom, Arsenal zvíťazil na ihrisku Evertonu

FC Everton vs Arsenal Londýn. Foto: TASR/AP

Kanonieri sa ujali vedenia už v 7. minúte.

Londýn 19. marca (TASR) - V úvodnom sobotňajšom zápase 31. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil Arsenal Londýn na ihrisku Evertonu 2:0. Zverenci francúzskeho trénera Arsena Wengera tak dobre zareagovali po vypadnutiach v FA Cupe aj Lige majstrov 2015/2016. Everton doma prehral tretíkrát za sebou.

"Kanonieri" sa ujali vedenia už v 7. min, keď po milimetrovej kolmici Alexisa Sancheza sa hokejovým blafákom presadil Danny Welbeck. V závere prvého polčasu po rýchlom protiútoku zvýšil na rozdiel dvoch gólov Alex Iwobi. Arsenal si tak po troch ligových zápasoch bez víťazstva pripísal na svoje konto tri body a v tabuľke Premier League mu s 55 bodmi patrí 3. miesto zaručujúce účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov 2016/2017.

Ďalší krok za titulom urobil Leicester City, ktorý vyhral na pôde Crystal Palace 0:1, keď jediný gól strelil v 34. minúte po prihrávke Jamieho Vardyho Riyiad Mahrez.

Dôležité tri body v bojoch o záchranu získal na pôde West Bromwich Albionu Norwich City, ktorý po góle Robbie Bradyho z 50. minúty vyhral 1:0.

Londýnska Chelsea remizovala na Stamford Bridge s West Ham United 2:2, keď vďaka Cescovi Fabregasovi dvakrát dotiahla náskok "kladivárov", ktorí si pripísali na svoje konto jedenástu remízu v sezóne.