Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Arsenal zvíťazil nad Evertonom v 9. kole Premier League

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

So 16 bodmi patrí londýnskemu tímu 5. priečka v tabuľke, osembodový Everton je osemnásty.

Londýn 22. októbra (TASR) - V nedeľňajšom zápase 9. kola anglickej Premier League zvíťazili futbalisti Arsenalu Londýn nad domácim Evertonom hladko 5:2.

"Kanonieri" otočili zápas, v ktorom prehrávali od 12. minúty po góle Waynea Rooneyho. Krátko pred prestávkou sa presadil Nacho Monreal a v 53. minúte poslal hostí do vedenia Mesut Özil. Po vylúčení Idrissu Gueyeho využil Arsenal početnú výhodu a pridal ďalšie dva góly. V nadstavenom čase Oumar Niasse potrestal chybu Petra Čecha, ale posledné slovo patrilo Alexisovi Sanchezovi.

sumár - 9. kolo:

FC Everton - Arsenal Londýn 2:5 (1:1)

Góly: 12. Rooney, 90.+3 Niasse - 40. Monreal, 53. Özil, 74. Lacazette, 90. Ramsey, 90.+5 Sanchez, ČK: 68. Gueye (Everton)