< sekcia Šport

Asistentmi Hucka na lavičke Spartaka budú Karhan a Rusňák

Miroslav Karhan Foto: TASR/Pavel Neubauer

Karhan podpísal s klubom zmluvu na dobu neurčitú, Rusňák sa dohodol s fortunaligistom na 3,5 roka.

Trnava 4. januára (TASR) - Asistentmi hlavného trénera Ivana Hucka na lavičke futbalistov Spartaka Trnava budú Miroslav Karhan a Martin Rusňák. Karhan podpísal s klubom zmluvu na dobu neurčitú, Rusňák sa dohodol s fortunaligistom na 3,5 roka.

Ešte v priebehu decembra potvrdilo vedenia Spartaka, že hlavným kormidelníkom zostáva Ivan Hucko. Z asistenčných postov odišli Branislav Mráz s Milanom Ivankom, ich miesto zastali od pondelka Karhan s Rusňákom. "Rozhodli sme sa zmeniť kompletne realizačný tím. Za asistenta som si vybral Mira Karhana, iné meno ani nepadlo. O ňom nie je čo debatovať, je to persona, ktorá musí pre Spartak pracovať. Maťo Rusňák je vo svojej profesii jednička na Slovensku, takže ani tu nebolo nad čím uvažovať," uviedol v oficiálnej tlačovej správe zaslanej TASR šéf lavičky Hucko.

Bývalý 107-násobný reprezentant Slovenska Miroslav Karhan si už trénerskú prácu vyskúšal v juniorke Spartaka a naposledy ako asistent pri staršom doraste. Predtým v klube pôsobil ako športový manažér. Martin Rusňák naposledy pôsobil na klubovej úrovni v Dunajskej Strede, v súčasnosti je členom realizačného tímu Jána Kozáka pri národnom mužstve.

Zmena je v Spartaku na pláne aj na pozícii trénera brankárov, ktorú doposiaľ zastával Roland Praj. Gólmanov by mal dostať na starosti Pavol Kamesch, ktorý v minulosti už v Spartaku pôsobil ako aktívny brankár. V súčasnosti je však zmluvne viazaný v Karvinej, kde sa musí s klubom dohodnúť na ukončení spolupráce. Definitíva padne v najbližších dňoch.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.