Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

VC Austrálie v kategórii MotoGP vyhral Valentino Rossi

Valentino Rossi Foto: TASR/AP
Stefan Bradl Foto: TASR/AP

Španiel Marc Marquez, ktorý si na minulotýždňovej VC Japonska zaistil titul majstra sveta, mal počas pretekov nehodu.

Phillip Island 19. októbra (TASR) - Taliansky motocyklista Valentino Rossi na Yamahe zvíťazil v kategórii MotoGP na Veľkej cene Austrálie. Rossi si na podujatí pripísal už šieste víťazstvo, prvé od roku 2005. Aj ďalšie dva stupne víťazov obsadili jazdci na Yamahe - druhý bol Španiel Jorge Lorenzo, tretí Brit Bradley Smith.

Španiel Marc Marquez, ktorý si na minulotýždňovej VC Japonska zaistil titul majstra sveta, mal počas pretekov nehodu, pri ktorej neutrpel vážne zranenia.

Galéria z pádov

Výsledky - VC Austrálie, MotoGP:

1. Valentino Rossi (Tal./Yamaha) 40:46,405, 2. Jorge Lorenzo (Šp./Yamaha) 40:57,241, 3. Bradley Smith (V.Brit./Yamaha) 40:58,699, 4. Andrea Dovizioso (Tal./Ducati) 41:01,298, 5. Hector Barbera (Šp./Avintia) 41:16,494, 6. Alvaro Bautista (Šp./Honda) 41:16,559

celkové poradie: 1. Marc Marquez (Šp./Honda) 312, 2. Rossi 255, 3. Lorenzo 247, 4. Dani Pedrosa (Šp./Honda) 230, 5. Dovizioso 166, 6. Aleix Espargaro (Šp./Yamaha) 117