Ázijský klubový šampión z Číny pyká za zakázané filmovanie súpera

TASR, 3. februára 2016 12:55

Ázijská futbalová konfederácia (AFC) uviedla, že filmovanie pred odvetou, ktorú domáci Evergrande vyhral 1:0, bude stáť 9160 eur.

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Kuala Lumpur 3. februára (TASR) - Úradujúci víťaz futbalovej ázijskej Ligy majstrov Kuang-čou Evergrande z Číny dostal finančnú pokutu 146.500 eur. Pyká za porušenie viacerých pravidiel pred aj po poslednom finále súťaže, jedným z nich bolo filmovanie zatvoreného predzápasového tréningu jeho finálového súpera Al Ahli zo Spojených arabských emirátov.

Ázijská futbalová konfederácia (AFC) uviedla, že filmovanie pred odvetou, ktorú domáci Evergrande vyhral 1:0, bude stáť 9160 eur. No "porušenie komerčných práv sponzorov AFC na pofinálovej ceremónii" výjde Číňanov na 91.600 eur a ďalšie finančné pokuty AFC udelila za ostatné porušenia pravidiel.

Podľa informácie agentúry AP tiež musí Evergrande odohrať prvý domáci zápas v skupinovej fáze tohtosezónnej súťaže bez divákov. Čínska futbalová federácia dostala pokutu 9160 eur.