Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Slovenka Bačíková v Berlíne nedokončila preteky, Person šestnásty

Dánska cylistka Trine Schmidtová sa teší z výhry stíhacích pretekov v bodovacej súťaži žien na ME v dráhovej cyklistike v Berlíne 20. októbra 2017. Foto: TASR/AP

Bodovala zástupkyňa Dánska.

Berlín 20. októbra (TASR) - Na ME v dráhovej cyklistike v Berlíne si titul šampiónky v bodovacej súťaži žien vybojovala Trine Schmidtová z Dánska. Slovenská reprezentantka Alžbeta Bačíková nedokončila preteky.

V stíhačke triumfovala Katie Archibaldová z Veľkej Británie. Slovenka Tatiana Medveďová skončila v kvalifikácii na 18. mieste a nepostúpila do finále. Na 500-metrovej trati sa medzi ženami najviac darilo domácim Nemkám, ktoré obsadili prvé dve pozície, triumfovala Miriam Welteová.

Vo vylučovacích pretekoch na jeden kilometer s pevným štartom si titul vybojoval Belgičan Gerben Thijssen. Slovák Tomáš Person skončil na 16. mieste. V šprinte uspel Francúz Sebastien Vigier a v disciplíne Omnium Španiel Albert Barcelo Torres. Slovák Filip Taragel nepostúpil v Omniu z druhej kvalifikačnej skupiny do ďalších bojov.

výsledky:

bodovacia súťaž žien:
1. Trine Schmidtová (Dán.) 62 bodov, 2. Gulnas Badykovová (Rus.) 31, 3. Taziana Šarakovová (Biel.) 29... Alžbeta Bačíková (SR) nedokončila

stíhacie preteky žien:
1. Katie Archibaldová (V. Brit.) 3:29,328 min, 2. Justyna Kaczkowská (Poľ.) 3:32,452, 3. Silvia Valsecchiová (Tal.) 3:33,908, ...18. Tatiana MEDVEĎOVÁ (SR) nepostúpila do finále

500 m žien: 1. Miriam Welteová 33,321 s, 2. Pauline Graboschová (obe Nem.) 33,559, 3. Daria Šmelevová (Rus.) 33,757

vylučovacie preteky mužov: 1. Gerben Thijssen (Belg.), 2. Maxim Piskunov (Rus.), 3. Rui Oliveira (Portug.) ...16. Tomáš PERSON (SR)

šprint mužov: 1. Sebastien Vigier (Fr.), 2. Jeffrey Hoogland (Hol.), 3. Denis Dmitriev (Rus.)

Omnium mužov: 1. Albert Barcelo Torres (Šp.), 2. Julius Johansen (Dán.), 3. Benjamin Thomas (Fr.), ...Filip TARAGEL (SR) nepostúpil z kvalifikácie