Streda 1. máj 2024

Slovenský švorkajak v rozjazdách na 1000 m až 8.

Na snímke vľavo Erik Vlček a vpravo Juraj Tarr, archívne foto Foto: TASR/Pavel Neubauer

Naopak Matej Rusnák si bude musieť vybojovať účasť v medailových bojoch cez semifinále.

Mingačevir 14. júna (TASR) - Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Erik Vlček a Juraj Taar postúpili v nedeľňajších ranných rozjazdách na I. európskych hrách priamo do finále v disciplíne K2 na 1000 m. Časom 3:14,468 minúty obsadili v prvom z dvoch balíkov pretekárov tretiu priečku a ešte sa zmestili do poradia finálovej kvóty.

Naopak Matej Rusnák si bude musieť vybojovať účasť v medailových bojoch cez semifinále. V druhej rozjazde C1 na 1000 m obsadil štvrtú priečku časom 4:04,777 minúty. Semifinále je na programe tesne pred 13.00 SELČ. V K1 na rovnakej vzdialenosti obsadil Peter Gelle v druhej rozjazde piate miesto a časom 3:40,139 min. sa taktiež kvalifikoval do semifinále.

Slovenský štvorkajak v zložení Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík a Viktor Demin obsadil v rozjazdách na kilometrovej trati až ôsmy najlepší čas 2:54,252 min, pričom na štarte bolo len desať lodí. Do finále priamo postúpilo šesť z nich, o ďalšie dve miestenky sa bude bojovať v semifinále.

V ňom sa predstaví aj ženský dvojkajak v zložení Ivana Kmeťová, Martin Kohlová, ktorý v druhej rozjazde na 500 m finišoval na 6. priečke v čase 1:44,421 min.