Nedela 19. máj 2024Meniny má Gertrúda

Banská Bystrica prehrala v Istanbule s Galatasarayom 52:94

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Šancu na prvé víťazstvo budú mať vo štvrtok 3. novembra o 19.00 h, keď privítajú doma v slovenskom súboji Piešťanské Čajky.

Istanbul 26. októbra (TASR) - Basketbalistky Slávie Banská Bystrica neuspeli v prvom vystúpení v C-skupine Európskeho pohára. Na palubovke favorizovaného Galatasaraya Cagdas Factoring Istanbul prehrali v stredu vysoko 52:94. Šancu na prvé víťazstvo budú mať vo štvrtok 3. novembra o 19.00 h, keď privítajú doma v slovenskom súboji Piešťanské Čajky.

Európsky pohár - C-skupina:

Galatasaray Cagdas Factoring Istanbul - Slávia Banská Bystrica 94:52 (60:22)

Najviac bodov Galatasaraya: Coatesová 25, Stevensová 15, Nacickait 14. Zostava a body Banskej Bystrice: Allenová 16, Mandičová 10, Deurová 5, Striešová 3, Grigerová 0 (Janštová 12, Van Dalenová 4, Da Cruzová 2, Holíková, Kaljužná, Neuschlová a Podhradská 0). TH: 18/14 - 12/8, fauly: 14:14, trojky: 8:4, štvrtiny: 34:10, 26:12, 20:14, 14:16, rozhodovali: Mumini (Kos.), Panov (S. Macedónsko), Töröková (Maď.).

Banská Bystrica prehrávala po 90 sekundách 0:7 a tento úvod udal tón celého stretnutia. Favorizovaný Galatasaray nováčika nešetril, o minútu neskôr vyhrával dvojciferným rozdielom a prvú štvrtinu ovládol 34:10. Nič sa nezmenilo ani v druhej časti, aj keď prišli chvíľkovo dobré okamihy v podaní Slávie. Istanbulský tím však hral koncentrovane a nedovoľoval žiadnu drámu, respektíve prekvapenie. To sa prejavilo aj na polčasovom skóre, Banská Bystrica prehrávala 22:60.

Herná kvalita a širšia rotácia boli viditeľné aj v tretej 10-minútovke, v ktorej Galatasaray pokračoval v suverénnej jazde za víťazným vstupom do C-skupiny. Pred poslednou periódou už viedol 80:36. Záverečné minúty sa preto už len dohrávali, o víťazovi bolo už dlho rozhodnuté. Získať eurocupové skúsenosti mohli viaceré mladšie hráčky na súpiske Slávie.