Barca otočila proti Leverkusenu, Lewandowski úradoval v Mníchove

Hráč FC Barcelona Javier Mascherano (vpravo) a hráč Bayeru Javier Hernandez v súboji o loptu v zápase E skupiny v 2. kole skupinovej fázy Ligy majstrov FC Barcelona - Bayer Leverkusen 29. septembra 2015 v Barcelone. Foto: TASR/AP

Obhajca titulu nastúpil bez zraneného Lionela Messiho.

Bratislava 29. septembra (TASR) - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v utorkovom zápase 2. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2015/16 nad Bayerom Leverkusen 2:1. Obhajca titulu, ktorý nastúpil bez zraneného Lionela Messiho, inkasoval v 22. minúte po dôraznej hlavičke hosťujúceho Kyriakosa Papadopoulosa. Za domácich mohol v závere polčasu vyrovnať Neymar, ale jeho strelu zastavila ľavá žrď.

Tréner Kataláncov Luis Enrique mal šťastnú ruku na striedania, keď vyrovnanie desať minút pred záverom zariadil náhradník Sergi Roberto. Barca dokonala obrat o dve minúty neskôr - víťazný gól strelil Luis Suarez po prihrávke náhradníka Munira. Barcelona tak vydrela tri body, ale prišla o zraneného Andresa Iniestu. Španielsky tvorca hry musel v druhom polčase striedať pre problémy so zadným stehenným svalom.

Úlohu favorita bez problémov potvrdil mníchovský Bayern, v drese ktorého opäť žiaril Robert Lewandowski. Poľský kanonier po tom, ako minulý týždeň v bundeslige zaznamenal v dvoch dueloch sedem gólov, sa v utorok proti Dinamu Záhreb blysol hetrikom. Bayern vyhral 5:0, do streleckej listiny sa zapísali aj Douglas Costa a Mario Götze.

V zápase FC Porto - Chelsea Londýn nastúpil domáci brankár Iker Casillas na svoj 152. zápas v Lige majstrov a stal sa rekordérom v počte štartov v tejto súťaži. Najskôr ho potešil jeho spoluhráč André André, ktorý poslal Porto do vedenia. Anglický šampión vyrovnal na polčasových 1:1 krátko pred prestávkou, keď sa presadil Willian. O výsledku napokon rozhodol domáci kapitán Maicon, ktorý presnou hlavičkou prekvapil Asmira Begoviča v bráne Chelsea. Trénerovi hostí Josemu Mourinhovi tak nevyšiel návrat do klubu, s ktorým pred 11 rokmi súťaž vyhral.

Nedarilo sa ani londýnskemu Arsenalu, ktorý proti Olympiakosu Pireus dvakrát doťahoval nepriaznivý stav, ale napokon prehral 2:3. Víťazný gól na Emirates Stadium strelil v 66. minúte islandský útočník hostí Alfred Finnbogason. Rímske AS si prehralo zápas v Borisove v prvom polčase, v ktorom trikrát inkasovalo. Po zmene strán hostia znížili zásluhou dvojice Gervinho, Vasilis Torosidis, ale z Bieloruska napokon odchádzali bez bodov.

Na čele tabuľky H-skupiny sa usadil Zenit Petrohrad s plným počtom šiestich bodov. Rusi potvrdili výhru z Valencie utorkovým triumfom nad KAA Gent (2:1).