Barcelona nedala šancu Eibaru, Atletico uspelo vo Valencii

Hráč Barcelony Luis Suarez. Foto: TASR/AP

Barca si tak z trávnika Eibaru odniesla suverénne víťazstvo a jasne smeruje za obhajobou titulu.

Madrid 7. marca (TASR) - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v nedeľňajšom súboji 28. kola španielskej La Ligy na ihrisku Eibaru suverénne 4:0 a na čele tabuľky majú náskok pred druhým Atleticom Madrid osem bodov. Atletico sa udržalo v hre o titul, keď zvíťazilo vo Valencii 3:1. Ďalší madridský veľkoklub Real stráca z tretieho miesta na úradujúceho majstra dvanásť bodov.

Barcelonu nasmeroval k trom bodom mladík Munir El Haddadi, ktorý v 8. minúte využil prihrávku Luisa Suareza z pravej strany a skóroval prakticky do prázdnej bránky. Potom prišli chvíle Lionela Messiho, argentínsky loptový virtuóz zvýšil po individuálnej akcii štyri minúty pred prestávkou na 2:0 a v 76. min. premenil pokutový kop. Skóre uzavrel v 84. minúte uruguajský útočník Suarez, ktorý zaznamenal svoj 26. gól v sezóne. "Barca" si tak z trávnika Eibaru odniesla suverénne víťazstvo a jasne smeruje za obhajobou titulu.

Zverenci trénera Luisa Enriqueho natiahli sériu ligových triumfov na 11 stretnutí, vo všetkých súťažiach neprehrali už 36 zápasov v rade. Ofenzívny ťahúň "Barcy" Messi potvrdil fantastickú streleckú formu, keď v uplynulých desiatich vystúpeniach dosiahol 15 gólov. Celkovo má v tejto sezóne La Ligy na konte 21 presných zásahov.

V úvodnom nedeľňajšom zápase sa v súboji Betis Sevilla - FC Granada zrodila výhra domácich 2:0. Je pre Betis o to sladšia, že domáci od 53. minúty dohrávali bez vylúčeného Juana Vargasa a o výhre rozhodol Senegalčan Alfred N'Diaye v 85. minúte. V piatej minúte nadstaveného času spečatil výhru Ruben Castro. Krátko predtým ešte v nadstavenom čase videl ČK aj hosťujúci Andres Fernandez.

Španielsko - La Liga - 28. kolo:

SD Eibar - FC Barcelona 0:4 (0:2)
Góly: 41. a 76. Messi (druhý z 11 m), 8. El Haddadi, 84. Suarez, 6100 divákov.

Betis Sevilla - FC Granada 2:0 (0:0)
Góly: 85. Alfred N'Diaye, 90.+5 Castro, ČK: 53. Vargas - 90.+3 Fernandez, 43.174 divákov.

Sporting Gijon - Athletic Bilbao 0:2 (0:1)
Góly: 27. Benat, 59. de Marcos, ČK: 74. Laporte (Bilbao) po druhej ŽK, 23.605 divákov.

Real Sociedad - Levante 1:1 (1:1)
Góly: 14. Reyes - 24. Deyverson, 18.620 divákov.

Valencia - Atletico Madrid 1:3 (1:1)
Góly: 28. Čeryšev - 24. Griezmann, 72. Torres, 85. Carrasco, ČK: 80. Aderlan (Valencia), 40.819 divákov.