Nedela 2. jún 2024Meniny má Xénia, Oxana

Barcelona triumfovala na pôde Villarrealu 4:3

Barcelonský hráč Ferran Torres, tretí zľava, oslavuje po strelení tretieho gólu svojho tímu počas futbalového zápasu španielskej La Ligy medzi Villarrealom a Barcelonou na štadióne Ceramica v španielskom Villarreale v nedeľu 27. augusta 2023. Foto: TASR/AP

Hráči FC Barcelona zvíťazili na pôde FC Villarreal 4:3. Už v 15. minúte viedli 2:0, no domáci dokázali nielen vyrovnať, ale po góle Alexa Baenu od 50. minúty aj otočiť na 3:2.

Madrid 28. augusta (TASR) - Futbalisti Athletica Bilbao zdolali v nedeľňajšom zápase 3. kola španielskej La Ligy Betis Sevilla 4:2. Zásluhou triumfu sa dostali na 5. miesto v priebežnej tabuľky so 6 bodmi, Betis klesol po prvej prehre v ročníku na 9. miesto.

Osasuna zvíťazila na ihrisku FC Valencia 2:1. O svojom druhom triumfe v sezóne rozhodli v 5. minúte nadstaveného času, keď sa po rohovom kope presadil obranca Nacho Vidal. Valencia aj Osasuna majú po troch zápasoch vyrovnanú bilanciu - dve víťazstvá, jedna prehra, skóre 4:3 a 6 bodov.

Hráči FC Barcelona zvíťazili na pôde FC Villarreal 4:3. Už v 15. minúte viedli 2:0, no domáci dokázali nielen vyrovnať, ale po góle Alexa Baenu od 50. minúty aj otočiť na 3:2. Hostia však v rozpätí od 68. do 71. minúty strelili dva góly, ktorými Ferran Torres a Robert Lewandowski strhli víťazstvo na stranu "blaugranas". Aj po treťom zápase v ročníku sú tak hráči Barcelony naďalej nezdolaní, na konte majú 7 bodov.

La Liga - 3. kolo:

Athletic Bilbao - Betis Sevilla 4:2 (3:2)

Góly: 30. a 45. Vesga (oba z 11 m), 45.+7 Guruzeta, 84. Gomez - 2. Wilian Jose, 10. Isco

FC Villarreal - FC Barcelona 3:4 (2:2)

Góly: 26. Foyth, 40. Sorloth, 50. Baena - 12. Gavi, 15. De Jong, 68. Torres, 71. Lewandowski

FC Valencia - CA Osasuna 1:2 (0:1)

Góly: 80. Duro - 24. Oroz (11 m), 90.+5 Vidal