Barcelona pokračuje v sérii bez prehier, Las Palmas zdolala 2:1

Suarez sa teší z gólu. Foto: TASR/AP

Barcelona vyhrala ôsmy ligový duel v rade a zároveň natiahla svoju sériu bez prehry už na rekordných 32 zápasov za sebou.

Madrid 20. februára (TASR) - Futbalisti FC Barcelona zvládli sobotňajší zápas 25. kola Primera Division, keď zvíťazili na pôde Las Palmas 2:1. Katalánci tak zvýšili svoj náskok na čele tabuľky na deväť bodov pred druhým Atleticom Madrid, no to má zápas k dobru, rovnako ako tretí Real Madrid.

Favorit otvoril skóre už v 6. minúte, keď sa po rýchlej akcii presadil Luis Suarez. Domácim sa podarilo vyrovnať už o štyri minúty neskôr. Willian Jose si šikovne spravil priestor v šestnástke, prebral si výbornú prihrávku pätičkou od Jonathana Vieru a po zemi prekonal brankára Claudia Brava. Víťazný gól Barcelony strelil v 39. minúte Neymar. Katalánci si v druhom polčase udržali tesný náskok, no hráči Las Palmas sa niekoľkokrát dostali blízko k vyrovnaniu.